Jesteś tutaj: Biblioteka szkolna Zachowaj równowagę
Zachowaj równowagę PDF Drukuj Email
Napisał(a): A.Konieczna   
poniedziałek, 28 października 2013

ZdrowieZachowaj równowagę


Zachowaj równowagę czyli zdrowe podejście do życia. Instytut Żywności i Żywienia przy wsparciu organizacji Swiss Contribution realizuje w Polsce globalną strategię Światowej Organizacji Zdrowia (WHO),

która propaguje zdrowy  styl życia i zapobiegania otyłości oraz innym przewlekłym chorobom niezakaźnym poprzez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej.
W Polsce przeciętna długość życia ciągle odbiega od średniej w innych krajach Unii Europejskiej. Nie jest to kwestia klimatu, szczęścia, ani genów. Przyczyną tego jest niewłaściwe odżywianie, złe nawyki i brak aktywności fizycznej.
Projekt ZACHOWAJ RÓWNOWAGĘ jest źródłem nowych możliwości. Edukacja, warsztaty i porady ekspertów, najnowsze trendy, badania naukowe służą temu, abyśmy mogli dłużej cieszyć się życiem, żyć w sposób świadomy i bardziej zrównoważony.Zdrowie
Zadania projektu obejmują teren całej Polski i są skierowane do najbardziej podatnych grup ludności: kobiet ciężarnych i karmiących, dzieci i młodzieży, osób dorosłych, ze szczególnym uwzględnieniem osób z nadmierną wagą ciała. Adresatami projektu są także producenci żywności.

W związku  z projektem w bibliotece szkolnej przygotowano gazetkę promującą zdrowy sposób odżywiania oraz podkreślającą  rolę drugiego śniadania,jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia.
ZdrowieNa gazetce znajdują się także propozycje 10 przepisów na przygotowanie zdrowych i smacznych posiłków. Gazetkę przygotowała pani Anetta Szlachetko. W bibliotece znajduje się także ekspozycja książek zachęcających młodzież do prowadzenia zdrowego trybu życia.

 

Anna Konieczna

 
 

Szkoła w ruchu

Lepsza szkoła

Data, imieniny


Dzisiaj jest: Wtorek
23 Października 2018
Imieniny obchodzą
Ignacy, Iga, Ignacja, Żegota, Jan,
Marlena, Odilla, Roman, Seweryn, Teodor,
Włościsław

Do końca roku zostało 70 dni.
Zodiak: Waga