ZnajZnak - gra PDF Drukuj Email
Napisał(a): A.Konieczna   
niedziela, 19 stycznia 2014

Znajznak„ZnajZnak”- Nowatorska gra edukacyjna IPN

Nauczyciel bibliotekarz Anna Konieczna wraz z wychowawcą świetlicy Anettą Szlachetko pozyskały dla biblioteki i świetlicy szkolnej grę „ZnajZnak”- najnowszą z serii gier edukacyjnych Instytutu Pamięci Narodowej. Zachęcamy wszystkich uczniów zainteresowanych historią do korzystania z gry podczas zajęć bibliotecznych i świetlicowych. Edukacyjne planszowe gry historyczne Instytutu Pamięci Narodowej od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Doceniane są zarówno przez szerokie grono odbiorców, nauczycieli i wychowawców, jak również specjalistów branżowych. Gra „303” zdobyła w 2010 r. tytuł Wojennej Gry Planszowej Roku, a „Kolejka” – tytuł Gry Planszowej Roku 2012. O tym ostatnim tytule doniosły media w niemal wszystkich krajach świata. „ZnajZnak” to gra niezwykła. Jest to jeden z niewielu tytułów edukacyjnych, które mając ambicje przekazania graczom konkretnej porcji wiedzy są przy tym dynamiczne i emocjonujące. Nowatorstwo gry „ZnajZnak” polega nie tylko na uwzględnieniu najnowszych trendów w projektowaniu gier, ale także na tym, że do rozpoczęcia rozgrywki nie jest wymagana żadna wiedza. Jest to gra w której przychodzi ona samoistnie podczas rozgrywki, bez pośrednictwa nauczyciela czy rodzica. Zasady gry można wytłumaczyć w pół minuty. Gracze mają za zadanie jak najszybciej znaleźć wspólny symbol na dwóch leżących na stole kartach i podać jego nazwę. Jeżeli graczowi się to uda, kartę musi zabrać przeciwnik. Jeżeli gracz nie zna nazwy symbolu, to może ją przeczytać a na stół wykłada nowa kartę i gra toczy się dalej. Wygrywa ten kto pierwszy pozbędzie się wszystkich pięciu kart.

Tutaj możesz podejrzeć instrukcję gry http://dlabibliotek.ipn.gov.pl/znajznak/znajkznak_instrukcja.pdf

 
 

Szkoła w ruchu

Lepsza szkoła

Data, imieniny


Dzisiaj jest: Wtorek
23 Października 2018
Imieniny obchodzą
Ignacy, Iga, Ignacja, Żegota, Jan,
Marlena, Odilla, Roman, Seweryn, Teodor,
Włościsław

Do końca roku zostało 70 dni.
Zodiak: Waga