Jesteś tutaj: Mini wywiady z ... Wywiad z Kamilą Gajek
Napisał(a): I.Rajca
poniedziałek, 24 marca 2014

Mini wywiad z Kamilą Gajek uczennicą klasy III a

Iza Rajca: Jak został odkryty Twój talent ?
Kamila Gajek: Szczerze mówiąc, nie pamiętam jak to się stało, że zaczęłam śpiewać. Jak byłam w podstawówce to taniec był moją pasją i myślałam, ze tak zostanie, ale udziały w akademiach szkolnych odkryły moją zdolność do śpiewu.

I.R
: Od jak dawna śpiewasz ?
K.G: Śpiewam chyba od 3 klasy podstawówki, pamiętam jak pierwszy raz publicznie zaśpiewałam na pożegnanie naszej Pani piosenkę  ,,Być kobietą" i od tego czasu zaczęła się moja przygoda ze śpiewem.

I.R
: W jakich konkursach zostałaś laureatką?
K.G: Zostałam laureatką w konkursie ,,Młode talenty". Startowałam w nim cztery razy, raz zdobyłam wyróżnienie, potem tytuł młodego talentu i w 2012 roku zostałam laureatką. Tak to w konkursach szkolnych w podstawówce i gimnazjum, a ostatnio byłam na konkursie ,, Od Rajbrotu do Sopotu", gdzie zdobyłam 2 miejsce.

I.R
: Jakie piosenki najbardziej lubisz wykonywać ?
K.G: Uwielbiam piosenki szybkie, energiczne, ale jakoś zawsze tak wychodzi, że śpiewam smutne, wolne, choć gdy mam jakąś przygotować to jestem tak wybredna, że nie mogę żadnej znaleźć, która spodobałaby mi się.

I.R
: Jakiej muzyki słuchasz na co dzień ?
K.G: Ogólnie słucham to co mi się spodoba, to co leci w radiu. Nie mam określonego gatunku muzycznego, ale gdybym miała wybierać to byłby to Pop.

: Dlaczego?
K.G: Po prostu ją lubię.

I.R
: Jak rozwijasz swój talent? Kto Ci w tym pomaga ?
K.G: Chodzę na śpiew raz w tygodniu, a w wakacje trzy razy w tygodniu. W rozwijaniu talentu w jakiś sposób pomaga mi mama, oraz wujek. Bardzo cenię sobie ich zdanie na temat moich wykonań.

I.R
: Grasz na jakimś instrumencie?
K.G: W tym roku zaczęłam się uczyć grać na pianinie, ale tak tylko, aby poznać nuty i jakieś podstawy.

I.R
: Biorąc pod uwagę Twoje pierwsze występy i obecne jak bardzo rozwinął się Twój talent ?
K.G: Wydaje mi się, ze bardzo. Bardziej się wczuwam na scenę, mój głos także w jakimś stopniu rozwinął się, ale to nie jest jeszcze to, co chcę. Jeśli chodzi o scenę, to kiedyś wchodziłam na nią, a nogi trzęsły mi się jak galarety. Teraz już nie mam tego problemu, wychodzę na scenę i czuję się jak
ryba w wodzie. Nie wstydzę się.

I.R
: Co Ci pomogło pokonać strach?
K.G: Udział w konkursach, szkolnych akademiach. Z każdym publicznym występem nabieram większego doświadczenia.

I.R
: Czy prócz śpiewu masz jakieś inne pasję?
K.G: Uwielbiam tańczyć, gdy słyszę muzykę nogi od razu mi podrygują. Kocham także sport: koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną, nożną i wiele innych. Trenowałam kosza, ale drużyna się rozpdała.

I.R
: Jaki jest Twój ulubiony przedmiot?
K.G: Nie mam jednego, ale jest to matematyka, wf i j.angielski.

I.R
: Co najbardziej lubisz w naszej szkole?
K.G: Bardzo lubię bale, które są organizowane raz do roku, dla klas pierwszych i drugich. Jest to świetne, Możemy poznać kulturę innych krajów, a także zintegrować się z uczniami i pokazać nasze talenty :)

I.R
: Do jakiej szkoły masz plany iść po gimnazjum?
K.G: Zamierzam iść do I Liceum Ogólnokształcącego, na profil mat-fiz-ang.

: Czemu ? :)
K.G: Uwielbiam matematykę i j.angielski, dlatego wybrałam ten profil, a szkołę? Byłam ostatnio na dniach otwartych, oprowadzały mnie osoby, które chodzą na ten profil i mówili, że jest super. Podoba mi się także sala gimnastyczna, która jest bardzo duża.

: Życzę Ci dalszych sukcesów i dziękuję, za udzielenie wywiadu :D
K.G: Ja też dziękuję :)

Zdjęcia z występów Kamili na szkolnych imprezach można zobaczyć w naszej galerii m.in:
Lirycznie i ze smakiem - tutaj
Bal żydowski - tutaj

Szkoła w ruchu