9 II - DBI PDF Drukuj Email
Napisał(a): J.Kawalec   
poniedziałek, 08 lutego 2016

banner„Lepszy Internet zależy od Ciebie”

Nasze gimnazjum już po raz 8 aktywnie uczestniczy w działaniach związanych z Dniem Bezpiecznego Internetu (DBI). DBI obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) – realizatorów unijnego programu „Safer Internet”. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange.

DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online.  

W roku 2016 DBI  obchodzimy 9 lutego.

Wszystkie działania są realizowane pod hasłem „Lepszy Internet zależy od Ciebie”.

Wszelkie informacje o przebiegu Dnia Bezpiecznego Internetu 2016 publikowane są w serwisie www.dbi.pl