Jesteś tutaj: Wydarzenia Tydzień zdrowia
Napisał(a): J.Kowalczyk
niedziela, 12 kwietnia 2015

zdrowieTydzień zdrowia w Gim2

W dniach od  24 do 30 kwietnia  w naszej szkole będzie trwał tydzień zdrowia „Trzymaj formę – żyj zdrowo”. Proponujemy spędzić ten czas zdrowo i przyjemnie korzystając  z  oferty:

KLASY PIERWSZE

• Udział w pokazie pierwszej pomocy w\g  harmonogramu przedstawionego   przez nauczycieli  wych. fizycznego.
  • Udział w zajęciach na basenie w środę 29 kwietnia o godz.16.00( zapisy u p.R.Marca)
  • Udział w prezentacji multimedialnej p.t” Ile chemii zjadasz każdego dnia”w\g ustalonego harmonogramu (4-osobowe delegacje)
  • Obliczanie  wskaźnika  BMI

KLASY DRUGIE

• Udział w ankiecie dotyczącej zdrowego odżywiania
  • Ruch na świeżym powietrzu– nordic  walking w piątek 24 kwietnia o godz. 13.30. Zapisy u p.D.Gawędy
  • Udział w zajęciach na basenie  w środę 29 kwietnia o godz.16.00 (zapisy u p.R.Marca)

KLASY TRZECIE

• Zajęcia z panią psycholog na temat higieny umysłu: ”Radzenie sobie ze stresem”
  • Udział w zajęciach na basenie w środę 29 kwietnia o godz.16.00 (zapisy u p.R.Marca)

DODATKOWO:

• ustanawiamy środę  DNIEM OWOCOWYM . Przynosimy ze sobą owoce, które będziemy zjadać na przerwach
  • biegamy! - Jogging w poniedziałek  29 kwietnia, godz. 15.00-16.00  Zapisy u p. D. Hełmeckiej
  • ogłaszamy konkurs fotograficzny, p.t.’Wiosenna aktywność”. Należy zrobić zdjęcia na w/w temat ( format dowolny), wywołać, podpisać i zostawić w bibliotece u p. D Bielińskiej  i p.A.Szlachetko. Najciekawsze zdjęcia zostaną umieszczone na gazetce szkolnej.
  • przygotujemy sobie zdrową kanapkę na II śniadanie ( piątek 24 kwietnia)
  • za otrzymanie w  czwartek 30  kwietnia oceny celującej lub bardzo dobrej otrzymacie zdrową niespodziankę.

PONADTO  ZACHĘCAMY  DO:

• Obejrzenia kącika ciekawej literatury o  zdrowiu  w  bibliotece  szkolnej p.t.: Zdrowo nie znaczy nudno”
  • Korzystania ze sklepiku ze zdrową żywnością
  • wytrwałego zdrowego odżywiania się zwłaszcza  w „Tygodniu zdrowia”
  • zwiększonej aktywności ruchowej
  • odpowiedniego czasu na odpoczynek i relaks

20 Listopada 2017
Anatol, Edmund, Feliks, Jeron,