Jesteś tutaj: Wydarzenia Święto szkoły
Święto szkoły PDF Drukuj Email
Napisał(a): B.Staniszewska   
piątek, 22 maja 2015

patronDzień Patrona Gim2

Już po raz szósty nasza szkoła  świętowało Dzień Patrona  – Cypriana Kamila Norwida. Dzisiejsze uroczystości rozpoczęła msza  odprawiona w kościele pw. św. Pawła Apostoła przez ks. prałata Jana Nowakowskiego i ks. Romana Łagosza w intencji całej społeczności gimnazjum.

Pod sztandarem szkoły licznie zgromadziła się młodzież, nauczyciele, Dyrekcja oraz inni pracownicy. Mieli oni okazję wysłuchaćpatron kilku refleksji związanych z postacią poety, jego umiłowaniem godności człowieka, patriotyzmu i ogromnego przywiązania do tradycji chrześcijańskich.

 

Do słów tych nawiązała także Pani Dyrektor Paulina Joniak w swym przemówieniu rozpoczynającym uroczystości na terenie szkoły. Po przywitaniu gości, którzy zaszczycili swą obecnością naszą uroczystość , w krótkim wystąpieniu  powiedziała min. :
„Drodzy Uczniowie!
Okazywanie szacunku drugiemu człowiekowi jest dla nas wszystkich celem nadrzędnym, wynikającym nie tylko z ogólnie przyjętych norm etycznych i społecznych, ale także z samego człowieczeństwa, które należy na co dzień potwierdzać w małych i wielkich czynach, w rzetelnym wypełnianiu obowiązków. Taka postawa to już przejaw patriotyzmu na miarę XXI wieku, to budowanie ojczyzny w poczuciu odpowiedzialności za dobro innych, to praca dla innych. Tu już należy odwołać się do słów patrona widniejących na sztandarze szkoły: „ Ojczyzna jest to wielki- zbiorowy obowiązek.”

listNa ręce Dyrekcji szkoły zostały przysłane życzenia od Burmistrza Miasta Stefana Kolawińskiego, który nie mógł być obecny na uroczystości. Zostały one przez panią Dyrektor odczytane na forum społeczności szkolnej.
Po oficjalnej części akademii zgromadzeni w sali gimnastycznej mogli obejrzeć montaż słowno – muzyczny przygotowany w oparciu o autorski scenariusz pani Jolanty Kukli, którą wspomagała w pracy nad  projektem  pani Marta Kukułka. Część artystyczna oparta była w głównej mierze o teksty autorstwa Cypriana Kamila Norwida, ale nie zabrakło w niej także odwołań do współczesnych realiów i życia naszego gimnazjum.patron Całość wzbogaciła perfekcyjnie opracowana pantomima, fragmenty przemówień Jana Pawła II, muzyka Fryderyka Chopina i muzyczne interpretacje niektórych tekstów naszego patrona. Spektakl przygotowany został na bardzo wysokim poziomie. Autorkom scenariusza i równocześnie reżyserkom, a także młodzieży zaangażowanej w to przedsięwzięcie należą się najwyższe słowa uznania! Nota bene jego wyrazem były gromkie brawa na stojąco po zakończonym spektaklu oraz słowa pani Marty Babicz pracującej w Komisji Oświaty w bocheńskim Urzędzie Miasta oraz ks. Jana Nowakowskiego.
QuizOstatnim punktem obchodów Dnia Patrona w naszej szkole był quiz związany z biografią i twórczością Cypriana Kamila Norwida oraz życiem codziennym naszego gimnazjum. Reprezentanci wszystkich klas zmagali się ponad godzinę z pytaniami przygotowanymi przez uczennice klasy 3 c.

Po dogrywce i rozstrzygającej odpowiedzi pierwsze miejsce w turnieju „Jeden z trzynastu. Norwid daleki i bliski” zdobyła Julia Waśkowicz z kl. 2 d, drugie Oliwia Jędryczka z kl. 1 a, trzecie zaś Klaudia Spisak z kl. 3 c.
Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe, a wszyscy okolicznościowe dyplomy i słodkie upominki

 
 

Szkoła w ruchu

Lepsza szkoła

Data, imieniny


Dzisiaj jest: Środa
12 Grudnia 2018
Imieniny obchodzą
Adelajda, Aleksander, Dagmara, Paramon,
Suliwoj

Do końca roku zostało 20 dni.
Zodiak: Strzelec