Jesteś tutaj: Wydarzenia "Noc Kupały"
"Noc Kupały" PDF Drukuj Email
Napisał(a): J.Kawalec   
poniedziałek, 15 czerwca 2015

Noc Kupały"Noc Kupały"

Już za nami "Noc Kupały" w Parku Rodzinnym Uzbornia w wykonaniu uczniów Gimnazjum nr 2 w Bochni. To święto  połączenia ognia i wody, słońca i księżyca, mężczyzny i kobiety, urodzaju i płodności, miłości i radości, czyli Noc Świętojańska, powszechnie od wieków obchodzoną na obszarach zamieszkiwanych przez ludy słowiańskie.
Było widowisko artystyczne oraz przejście z pochodniami  i puszczanie wianków na pobliskim jeziorku. Surowa sceneria uwydatniająca pierwotną relację człowieka z naturą, barbarzyński obrzęd, zmysłowość, słowiańskie obyczaje, skoki przez ognisko plecenie wianków.

Publiczność dopisała a jak było można zobaczyć - tutaj

 
 

Z naszej galerii

Lepsza szkoła

Data, imieniny


Dzisiaj jest: Wtorek
17 Lipca 2018
Imieniny obchodzą
Aleksander, Aleksy, Andrzej, Bogdan,
Dzierżykraj, Januaria, Julietta, Leon,
Marceli, Marcelina, Maria Magdalena

Do końca roku zostało 168 dni.
Zodiak: Rak