Jesteś tutaj: Strona główna
Regulamin określający strój PDF Drukuj Email
Napisał(a): J.Kawalec   
piątek, 25 kwietnia 2008
Regulamin określający strój i wygląd ucznia Gimnazjum nr 2 w Bochni1. Codzienny strój ucznia jest czysty, estetyczny i zawiera co najmniej jeden element „jednolitego stroju szkolnego”, czyli: podkoszulek, koszulkę „polo” lub kamizelkę w kolorze szafirowym lub granatowym z nadrukowanym logo szkoły . 

2. Zabrania się:

  • chodzenia do szkoły w szortach i podkoszulkach na wąskich ramiączkach oraz odzieży w jaskrawych kolorach,
  • zakładania kolczyków na inne części ciała niż uszy,
  • przychodzenia do szkoły w makijażu,
  • noszenia nakrycia głowy podczas pobytu w szkole.

 

3. Uczeń zobowiązany jest do chodzenia po szkole w czystym, suchym i bezpiecznym obuwiu na podeszwie bez głębokich protektorów.

 

4. W okresie od 15.10. do 30.04.uczeń zobowiązany jest do zmiany butów „zewnętrznych” na sportowo-zdrowotne określone w punkcie 3 regulaminu. Zmiany butów należy dokonać w szatni szkolnej i tam należy pozostawić buty i odzież „zewnętrzną” na czas pobytu w szkole.

 

5. Na zajęcia wychowania fizycznego uczeń obowiązkowo zmienia obuwie na sportowo-zdrowotne przez cały rok szkolny. Na salę gimnastyczną można wejść tylko i wyłącznie w butach sportowych. Koszulka gimnastyczna (biała) przeznaczona jest tylko do wykorzystania w czasie lekcji wychowania fizycznego. Po skończonych zajęciach należy ją zmienić. W okresie zimowym można uczestniczyć w lekcji wychowania fizycznego w dresie sportowym.

 

6. Na uroczystości szkolne, konkursy, egzaminy i podczas reprezentowania szkoły na  zewnątrz uczeń zobowiązany jest zakładać strój galowy : biała koszula/bluzka + kamizelka z „jednolitego stroju szkolnego” oraz czarne lub granatowe spodnie/ spódnica.

 

7. W przypadku niestosowania się do zapisów niniejszego regulaminu uczniowi może zostać wymierzona kara statutowa.

Ponadto uczeń może zostać:

  • odesłany do toalety w celu usunięcia makijażu
  • zobowiązany do zakupu i założenia „jednorazowych butów ochronnych”
  • odesłany do domu w celu zmiany stroju, po wcześniejszym zawiadomieniu rodziców. 
 

Szkoła w ruchu

Lepsza szkoła

Data, imieniny


Dzisiaj jest: Piątek
22 Marca 2019
Światowy Dzień Wody
Imieniny obchodzą
Bazylissa, Bogusław, Godzisław,
Katarzyna, Kazimierz, Paweł

Do końca roku zostało 285 dni.
Zodiak: Baran