Chłapowo 2016 PDF Drukuj Email
Napisał(a): A.Styrna&K.Linca   
czwartek, 16 czerwca 2016

Bałtyk1a i 1d nad Bałtykiem

Naszą eskapadę rozpoczęliśmy w Bochni 31 maja w godzinach późnowieczornych, bo około godziny 22.00. Podróż noca przez całą Polskę z południa na północ trwała około 10 godzin razem z przystankami.

W środę raniutko byliśmy już pod zamkiem w Malborku. Piękna okazała twierdza ukazała nam się w blasku wschodzącego słońca. Tam odbyliśmy żywą lekcję historii. Po parogodzinnym zwiedzaniu zamku wróciliśmy do autokaru i ruszyliśmy w kierunku Chłapowa czyli naszego punktu docelowego. Bardzo zmęczeni i głodni dojechaliśmy do celu. Tu nastąpiło szybkie zakwaterowanie w pokojach i pyszne jedzonko łącznie z deserem.
KOLEJNE DNI TO:
•    PIEKNA SŁONECZNA POGODA!
•    Lekcje geografii(obserwacja klifów będących efektem erozji fal morskich, kierunków bryzy dziennej i nocnej.
•     Atrakcje turystyczne  TRÓJMIASTA: / Dom Uphagena, Dlugi Targ, Stary Żuraw, dwór Artusa, Fontanna Neptuna, bazylika Mariacka, Port w Gdyni – Dar Młodzieży, Dar Pomorza, Błyskawica / , Molo w Sopocie ,  Mierzeja Helska  , wydmy jako efekt akumulacyjnej działalności wiatru .
•    Codzienne pobyty na plaży , kąpiele słoneczne i wodne
•    Lekcje biologii – „Oceanarium” w Gdyni, a w nim unikatowe okazy fauny i flory morskiej oraz oceanicznej, „Fokarium” na Helu, a w nim trening medyczny i karmienie fok, roślinność wydmowa.
•    Lekcje matematyki na świeżym powietrzu – „Proporcje, własność proporcji - rozwiązywanie równań”.
Uwierzycie, że to może być całkiem przyjemne?
•    Rejs statkiem.
•    Zajęcia sportowe- siatkówka plażowa, pływanie.
•    Zajęcia integracyjne – dwukrotne  wspólne grillowanie, kiełbaski i świeżo złowione przez gospodarza rybki z Bałtyku – pyszne śledziki i dorsze.
•    Dyskoteki pod gwiazdami.
•    Nocny spacer po toruńskiej starówce.
Podczas całego wyjazdu woził nas  Pan Rafał- wicemistrz kierowców zawodowych Polski, więc      czuliśmy się bezpiecznie. Prowadzenie zajęć oraz fachową i bardzo życzliwą opiekę sprawowały nasze miłe Panie: Krystyna Straczyńska, Małgorzata Kozioł i Ewa Kociołek, a także rodzice koleżanek i kolegi:
P. Kinga, P. Beata i Pan Piotr .
Pełni wrażeń, bardzo zadowoleni i wprowadzeni w wakacyjny nastrój musieliśmy niestety w poniedziałek wrócić jeszcze na kilkanaście dni do szkoły. Czekamy już na kolejny wyjazd w przyszłym roku. Bardzo dziękujemy pani Ewie Kociołek za zorganizowanie wycieczki i prosimy o kolejne?

Fotoreportaż - tutaj

Anastazja Styrna i Karolina Linca

 

images/stories/rok15_16/20160601_baltyk_01.jpgimages/stories/rok15_16/20160601_baltyk_02.jpgimages/stories/rok15_16/20160603_baltyk_03.jpgimages/stories/rok15_16/20160604_baltyk_04.jpgimages/stories/rok15_16/20160605_baltyk_05.jpgimages/stories/rok15_16/20160605_baltyk_06.jpgimages/stories/rok15_16/20160605_baltyk_07.jpg