Zakończenie PDF Drukuj Email
Napisał(a): B.Staniszewska
piątek, 24 czerwca 2016

finałZakończyliśmy rok szkolny

Ostatnie dziesięć miesięcy minęło jak mgnienie oka i dzisiaj po raz kolejny mieliśmy okazję uczestniczyć w zakończeniu roku szkolnego. Po mszy św. odprawionej w kościele pw. św. Pawła Apostoła młodzież gimnazjalna zgromadziła się w komplecie w holu głównym szkoły.

Po wprowadzeniu przez poczet sztandaru i odśpiewaniu „Mazurka Dąbrowskiego” głos zabrała pani dyrektor Paulina Joniak. W swym wystąpieniu podsumowała wyniki klasyfikacji za miniony rok szkolny, pogratulowała trzecioklasistom wysokich wyników z egzaminu gimnazjalnego oraz podziękowała uczniom i gronu pedagogicznemu za trud i wkład pracy wniesiony w minionych miesiącach w naukę. Na zakończenie swojego przemówienia pani dyrektor odczytała okolicznościowy adres listBurmistrza Bochni pana Stefana Kolawińskiego przesłany na jej ręce, a skierowany do całej społeczności szkolnej. Z bocheńskiego Magistratu szkoła otrzymała też upominki dla uczniów, którzy włączyli się br. szkolnym w konkurs zbierania baterii. Warto dodać, że nasze gimnazjum po raz kolejny konkurs wygrało, a najskuteczniejszą „zbieraczką” okazała się Monika Kowalczyk z kl. III c. Akcją koordynowała pani Beata Biernat.

W trakcie oficjalnej części uroczystości zostały także wręczone uczniom prestiżowe nagrody fundowane corocznie przez Radę Rodziców za wybitne osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne.
finałNagrodę „Diament” otrzymali :

•    Filip Synowiec kl. III C
•   Wiktoria Banaśkiewicz kl. III C

Nagroda „Leonardo” przypadła w udziale :

•    Konradowi Kaczmarczykowi kl. III C
•   Monice Kowalczyk kl. III C
•   Alicji Krzykalskiej kl. III D

Medale Gimnazjum otrzymali:

•    za osiągnięcia naukowe:

Marcin Kokoszka kl. III E
Agnieszka Kuflik kl. III B
Bartłomiej Sosenka kl. III D
Zuzanna Rojek kl. III A

•    za osiągnięcia artystyczne: Zuzanna Szwed kl. III C

Michalina Złomańczuk kl. III C

•    za osiągnięcia sportowe:

Marlena Bachula kl. III D
Wiktoria Dzięgielewska kl. III C
Patrycja Komasa kl. III D
Tomasz Palonek kl. III A
Wiktor Kocot kl. III A
Wiktor Nagrodzki kl. III A
Jakub Machaj kl. III A
Paweł Migdał kl. III B
Tomasz Mroczek kl. III B
Przemysław Więcek kl. III B
Filip Gumuła kl. III B

Miłe chwile przeżyli także uczniowie, którzy całoroczną pracą zasłużyli sobie na świadectwa z biało-czerwonym paskiem. Otrzymywali je bowiem na forum szkoły z rąk swoich wychowawców. Pani dyrektor podkreśliła z dumą, że w obecnym roku szkołę ukończyło z wyróżnieniem 23 osoby, zaś wszystkich „pasków” było 55.

finałNa zakończenie dzisiejszej uroczystości młodzież przygotowana przez panie Anettę Szlachetko i Iwonę Dobranowską przedstawiła krótki montaż słowno-muzyczny w anegdotyczny sposób ukazujący szkolną rzeczywistość. Nie zabrakło też w nim chwili wzruszenia,  gdy na koniec wszyscy wspólnie zaśpiewali znaną piosenkę Maryli Rodowicz „Ale to już było…” Słowa te szczególne znaczenie miały dla uczniów klas trzecich, którzy dziś ostatni raz gościli w murach naszego gimnazjum.

Nie ma się zatem co dziwić, że po rozdaniu reszty świadectw w klasach długo słychać było pożegnania, wyrazy wdzięczności kierowane do wychowawców i nauczycieli, a nierzadko płacz i słowa : „Będziemy tęsknić…”.

My za Wami też?

Fotoreportaż - tutaj

Krótki film z finału - tutaj