Jesteś tutaj: Zaczynamy
Zaczynamy
Napisał(a): B.Staniszewska   
czwartek, 01 września 2016

PoczątekInauguracja roku szkolnego

Wakacje,wakacje i po wakacjach... Dwa miesiące odpoczynku od zajęć szkolnych minęło jak mgnienie oka i dzisiaj rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. O godz. 9.00. gimnazjaliści wzięli udział w uroczystej mszy w kościele pw.św Pawła Apostoła,a później zgromadzili się w holu szkoły. W obecności sztandaru młodzież i grono pedagogiczne odśpiewali hymn państwowy,po którym głos zabrała pani dyrektor Paulina Joniak. W swym wystąpieniu zwróciła uwagę na dwa aspekty pracy nauczycieli,których  zadaniem jest nie tylko nauczanie młodych ludzi, ale też kształtowanie ich postaw i wartości. W przemówieniu pani dyrektor wspomniała też o planowanej reformie oświaty,a na zakończenie życzyła uczniom sukcesów i miłych chwil w murach szkoły,a gronu pedagogicznemu wytrwałości w ich niełatwej pracy. Na zakończenie odczytała list od Burmistrza Miasta Pana Stefana Kolawińskiego do nauczycieli, pracowników, rodziców i uczniów Gimnazjum nr 2.
Po części oficjalnej uczniowie spotkali się z wychowawcami,a wyznaczona delegacja z pocztem sztandarowym reprezentowała nasze gimnazjum na miejskich uroczystościach związanych z obchodami 77 rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Fotoreportaż - tutaj

Bernadetta Staniszewska

List

 
 

Z naszej galerii

Lepsza szkoła

Data, imieniny


Dzisiaj jest: Poniedziałek
23 Lipca 2018
Imieniny obchodzą
Apolinary, Bogna, Żelisław
Do końca roku zostało 162 dni.
Zodiak: Lew