Jesteś tutaj: Wydarzenia -> Olimpiada matematyczna
Olimpiada matematyczna
Napisał(a): M.Trojak   
czwartek, 22 września 2016

Olimpiada Matematyczna Juniorów !!!

29 września 2016 roku o godzinie 9.00 odbędzie się w naszej szkole Olimpiada Matematyczna Juniorów ( dawniej gimnazjalistów).  Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w olimpiadzie proszę o kontakt z p. M. Trojak lub swoim nauczycielem matematyki. Wszystkich uczniów gorąco zachęcam do wzięcia udziału. Poniżej zamieszczam ważne informacje dotyczące olimpiady. Zainteresowanych odsyłam również na stronę www.omj.edu.pl

Ważne informacje dla uczestników XII edycji OMJ (2016/2017)

Zachęcamy gimnazjalistów do wzięcia udziału w zawodach! Każdy finalista OMJ zostaje zwolniony z egzaminu gimnazjalnego z matematyki oraz przyjęty do wybranej przez siebie szkoły ponadgimnazjalnej.

Spróbujcie swoich sił! Wasi starsi koledzy - laureaci poprzednich edycji Olimpiady - osiągają dziś wyśmienite wyniki w nauce matematyki w szkole ponadgimnazjalnej. Wielu z nich uzyskało tytuł finalisty lub laureata Olimpiady Matematycznej (OM) - najstarszej olimpiady przedmiotowej w Polsce. Dostali się oni do wybranego liceum, a później także na wymarzony kierunek studiów (niekoniecznie związany bezpośrednio z matematyką) z pominięciem standardowej procedury rekrutacyjnej.


Zawody pierwszego stopnia OMJ składają się z dwóch niezależnych części.

1. Część testowa
W gimnazjach, które zarejestrowały swój udział w OMJ zostanie w dniu 29 września 2016 r. o godz. 9.00 przeprowadzony test pisemny. Uczniowie, którzy chcieliby wziąć udział w teście, powinni zgłosić się do szkolnego koordynatora OMJ. W wyszukiwarce można sprawdzić, czy dana szkoła jest zarejestrowana do udziału w Olimpiadzie. Nauczyciele szkół, których nie wyświetla wyszukiwarka lub którzy nie mogą zalogować się do panelu szkolnego koordynatora OMJ powinni zapoznać się z informacjami dotyczącymi rejestracji.

2. Część korespondencyjna
Rozwiązania zadań części korespondencyjnej należy redagować na oddzielnych arkuszach formatu A4, zapisanych jednostronnie. W prawym górnym rogu każdego arkusza powinien się znajdować numer zadania. Jeśli uczeń nie brał udziału w części testowej, powinno to zostać odnotowane na każdym arkuszu pod numerem zadania. W lewym górnym rogu każdego arkusza powinny się znajdować dane uczestnika i szkoły: imię i nazwisko - oba napisane WIELKIMI literami, klasa, nazwa szkoły oraz adres szkoły: ulica, numer domu, kod pocztowy, miejscowość, powiat, województwo. Prosimy, aby przed rozpoczęciem redagowania rozwiązań zapoznać się ze wzorem arkusza, dostępnego w dwóch wersjach: dla ucznia, który uczestniczył w części testowej oraz dla ucznia, który nie brał udziału w części testowej. Osoby, które nie brały udziału w teście powinny przesłać wraz ze swoimi pracami wypełniony i podpisany druk zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Rozwiązania zadań konkursowych (wszystkich lub części z nich) należy przekazać szkolnemu koordynatorowi OMJ lub przesłać bezpośrednio - listem poleconym - do Komitetu Okręgowego OMJ, właściwego terytorialnie dla szkoły, najpóźniej dnia 17 października 2016 r. (decyduje data stempla pocztowego). Uczestnik przesyłający prace samodzielnie powinien umieścić na kopercie swoje imię i nazwisko oraz dokładne dane szkoły, w tym adres pocztowy placówki, jej numer telefonu oraz adres e-mail, a także nazwy powiatu i województwa, na terenie których znajduje się szkoła.

Więcej informacji o zawodach można znaleźć w zakładkach „O Olimpiadzie” oraz „Częste pytania”, a także w regulaminie Olimpiady. Zapraszamy do udziału i życzymy powodzenia!

 
 

Szkoła w ruchu

Lepsza szkoła

Data, imieniny


Dzisiaj jest: Niedziela
23 Września 2018
Imieniny obchodzą
Boguchwała, Bogusław, Libert,
Minodora, Tekla

Do końca roku zostało 100 dni.
Zodiak: Waga