Jesteś tutaj: Wydarzenia -> Sprzątanie świata
Sprzątanie świata
Napisał(a): E.Drożdżyńska   
niedziela, 25 września 2016

LogoAkcja „Sprzątania Świata – Polska 2016” Gim2

Uczniowie naszego gimnazjum jak co roku i tym razem uczestniczyli w akcji „Sprzątania Świata”. Hasło tegorocznej akcji to: „Podaj dalej…drugie życie odpadów.”
Głównym celem akcji było: uświadomienie Polaków o ich indywidualnym wpływie na środowisko i ilość wytwarzanych odpadów podczas codziennych czynności np. podczas robienia zakupów, a także wyrabianie postaw i zachowań sprzyjających poszanowaniu środowiska, takich jak: segregowanie odpadów oraz unikanie odpadów związane z szacunkiem do przedmiotów. sprzatanie
Organizatorem akcji jak co roku była Fundacja Nasza Ziemia.
sprzatanieNasi uczniowie wraz z nauczycielami  sprzątali najbliższe otoczenie szkoły w dniach 20 i 21 września, podczas lekcji wychowania fizycznego. Połączono w ten sposób aktywność fizyczną uczniów z udziałem w tej pożytecznej akcji. W naszej szkole w „sprzątaniu świata” uczestniczyło ok. 170 uczniów z 7 klas pierwszych, drugich i trzecich. Zebrali oni 17 worków śmieci. Śmieci zgromadzono w kontenerach BZUK-u.

 

Koordynator akcji: Elżbieta Drożdżyńska

 
 

Szkoła w ruchu

Lepsza szkoła

Data, imieniny


Dzisiaj jest: Poniedziałek
24 Września 2018
Imieniny obchodzą
Gerard, Gerarda, Gerhard, Maria, Teodor,
Tomir, Uniegost

Do końca roku zostało 99 dni.
Zodiak: Waga