Jesteś tutaj: EDJO w Gim2
Napisał(a): B.Chełmecka-Czekaj
środa, 28 września 2016

edjoEuropejski Dzień Języków Obcych

“Jeden język ustawia Cię w korytarzu życia. Dwa języki otwierają każde drzwi po drodze.” – Frank Smith

27 września po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych ustanowiony z inicjatywy Rady Europy w 2001 roku. W tym dniu odbyły się dwa szkolne konkursy językowe. Rywalizację o tytuł Mistrza Literowania Gimnazjum nr 2 w Bochni wygrała Emilia Matykiewicz z klasy II b, a znawcami wiedzy o Europie -  jej kulturze, historii, geografii i językach okazali się uczniowie klasy I c Michał Kukla i Kacper Kupisz, którzy zwyciężyli interaktywny quiz pt. Europa w Pigułce.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a Radzie Rodziców dziękujemy za ufundowanie nagród.

W tym dniu nauczyciele języków obcych przygotowali również dla uczniów ciekawe gry i zabawy językowe, w tym między innymi klasowe konkursy na łamańce językowe z języka niemieckiego i tzw. “running dictation”, czyli niecodzienny sposób na ćwiczenie umiejętności pisania w języku angielskim.

Jak to wszystko wyglądało możecie zobaczyć tutaj

23 Października 2017
Ignacy, Iga, Ignacja, Żegota, Jan,