Jesteś tutaj: „Po polsku o historii”
„Po polsku o historii”
Napisał(a): N.Możdżeń   
wtorek, 04 października 2016

dyktandoDyktando niepodległościowe

Dnia 04.10.2016 r. - jak co roku - w naszej szkole odbyło się  IV już  Małopolskie Dyktando Niepodległościowe pt. "Po polsku o historii", któremu patronuje Małopolskie Kuratorium Oświaty w Krakowie. W poprzedniej edycji przystąpiło do niego  9 tysięcy uczniów z całego naszego województwa.

Konkurs ma na celu upamiętnić oraz przypomnieć uczniom wydarzenia z jakże ciężkiego dla naszego kraju okresu – okresu I wojny światowej.  Do dyktanda, które rozpoczęło się o godzinie 13:00 pod nadzorem pani Magdaleny Wilczyńskiej przystąpiło 28 uczniów z klas II i III. Miejmy nadzieję, że reprezentanci naszej szkoły poradzili sobie z niełatwym tekstem dyktanda. Wyniki poznamy niebawem. Trzymajmy kciuki, aby udało się im przejść do następnego etapu. Połamania piór!

 

 
 

Z naszej galerii

Lepsza szkoła

Data, imieniny


Dzisiaj jest: Piątek
27 Kwietnia 2018
Imieniny obchodzą
Anastazy, Andrzej, Bożebor, Kanizjusz,
Martyn, Piotr, Teofil, Zyta

Do końca roku zostało 249 dni.
Zodiak: Byk