Jesteś tutaj: "Złodziejka książek"
"Złodziejka książek"
Napisał(a): I.Dobranowska   
piątek, 07 października 2016

Clock„Złodziejka książek”

Od przyszłego tygodnia w ramach promocji czytelnictwa w szkole na każdej długiej przerwie przez cały październik czytana będzie przez radio węzeł książka australijskiego pisarza Markusa Zusaka pt. „Złodziejka książek”.
Książka o miłości, odwadze, strachu, lojalności i człowieczeństwie. A przede wszystkim o Śmierci. To zresztą Śmierć nam tą historię opowie, tak pięknie jak nie uczyniłby tego żaden człowiek.
"Złodziejka książek" to przede wszystkim historia małej dziewczynki, która nie potrafi czytać, a jednak bardzo pragnie mieć książki. Z czasem z wielkim trudem udaje jej się opanować sztukę czytania, wtedy jej chęć posiadania kolejnych tytułów jest jeszcze większa. Liesel bardzo się naraża, by zdobyć kolejne książki. W czasach, gdy brakuje jedzenia, gdy żyje się w ciągłym strachu, posiadanie książek wydaje się być luksusem, ale jest też namiastką normalności, lektura staje się sposobem na oderwanie od okrutnej rzeczywistości.

 
 

Z naszej galerii

Lepsza szkoła

Data, imieniny


Dzisiaj jest: Piątek
27 Kwietnia 2018
Imieniny obchodzą
Anastazy, Andrzej, Bożebor, Kanizjusz,
Martyn, Piotr, Teofil, Zyta

Do końca roku zostało 249 dni.
Zodiak: Byk