Jesteś tutaj: Konkurs informatyczny
Konkurs informatyczny
Napisał(a): J.Kawalec
poniedziałek, 10 października 2016

KonkursKonkurs informatyczny "Od algorytmu do programu"

Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie klas I-III gimnazjów województwa małopolskiego.
Cele konkursu to m.in.

• Wyłanianie talentów oraz rozbudzanie ciekawości poznawczej i twórczego działania uczniów.
  • Rozwijanie u uczniów umiejętności wykorzystywania posiadanych wiadomości podczas wykonywania zadań i rozwiązywania problemów.

Eliminacje konkursowe będą przeprowadzane w następującej formie:

• etap szkolny - test wyboru rozwiązywany w formie elektronicznej na komputerowej karcie odpowiedzi oceniany przez szkolną komisję konkursową
  • etap wojewódzki - rozwiązywanie zadań praktycznych przy użyciu komputera z zakresu: arkusza kalkulacyjnego, programowania w języku LOGO lub w języku C++. Rozwiązania zadań będą przesyłane do oceny poprzez platformę konkursową.

Szczegółowy zakres wymaganej wiedzy i umiejętności uczestników konkursu oraz terminarz zawiera "Regulamin konkursu" do pobrania - tutaj

Etap szkolny - 22 listopada 2016r.

Uczniowie zainteresowani udziałem w konkursie powinni:

• pobrać plik ze wzorem oświadczenia rodziców (prawnych opiekunów) - tutaj
  • z wypełnionym drukiem zgłosić się do swojego nauczyciela informatyki

Dzisiaj jest: Niedziela
22 Października 2017