Jesteś tutaj: Wydarzenia -> Code Week 2016
Code Week 2016
Napisał(a): J.Kawalec   
piątek, 14 października 2016

LogoCzym jest Code Week Polska?

Code Week Polska jest częścią Europejskiego Tygodnia Kodowania. Jego celem jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. W ubiegłym roku w Polsce odbyło się ponad 300 wydarzeń promujących kodowanie.

 


Dlaczego to jest ważne?
Umiejętności programowania są niezwykle ważne dla przyszłości rynku pracy. Według Grand Coallition for Digital Jobs, siła robocza w sektorze związanym z technologiami informacyjno-komunikacyjnymi stanowiła w 2011 r. w Europie 6,67 miliona osób, co stanowi jedynie 3,1% osób zatrudnionych w Europie. Komisja Europejska alarmuje, że do 2020 roku zabraknie 900 tys. specjalistów w tej dziedzinie.

W tym roku Code Week obchodzimy w tygodniu między 15 a 23 października. My zaczynamy w poniedziałek 17 X 2016r o godz. 9.45 z klasą 3a i tak do końca tygodnia na wszystkich lekcjach informatyki we wszystkich klasach. Mamy zgłoszone 9 wydarzeń na events.codeweek.edu w ciągu tygodnia. Jak będzie i co się będzie działo, zobaczycie jak przyjdziecie na lekcję.

Dla niecierpliwych i tych co jeszcze nie zaczęli programować polecam odwiedzić to miejsce - studio.code.org - i przejść "Przyspieszone wprowadzenie do kursu informatyki". Zaręczam nie będziecie się nudzić.

Logo

 
 

Szkoła w ruchu

Lepsza szkoła

Data, imieniny


Dzisiaj jest: Poniedziałek
24 Września 2018
Imieniny obchodzą
Gerard, Gerarda, Gerhard, Maria, Teodor,
Tomir, Uniegost

Do końca roku zostało 99 dni.
Zodiak: Waga