Jesteś tutaj: DEN w Gim2
Napisał(a): B.Staniszewska
piątek, 14 października 2016

denŚwięto Edukacji Narodowej

Święto Edukacji Narodowej popularnie nazywane Dniem Nauczyciela obchodzone jest tradycyjnie 14 października. W dniu dzisiejszym o godzinie 8 młodzież naszego gimnazjum zgromadziła się holu głównym szkoły, by wziąć udział w uroczystej akademii z tej okazji.

Część oficjalną imprezy rozpoczęło wprowadzenie pocztu sztandarowego i okolicznościowe przemówienie pani dyrektor Pauliny Joniak. Mówiła ona o ogromnej roli nauczycieli, którzy swój zawód często traktują jak pasję, uczniom przekazując nie tylko wiedzę, ale i wychowując do mądrego życia.  Młodzieży poświęcają nie tylko swój czas – często ten prywatny, ale i serce. W obliczu planowanej reformy oświaty, gdy ważą się losy gimnazjów, głos pani dyrektor zabrzmiał bardzo emocjonalnie i nic dziwnego, że w niejednym nauczycielskim oku zakręciła się łza wzruszenia.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej nie mogło zabraknąć życzeń, a te składali swym wychowawcom i nauczycielom nie tylko uczniowie, ale i rodzice, których reprezentowało prezydium Rady Rodziców. Po wręczeniu symbolicznych kwiatów Dyrekcji  nadszedł czas na uhonorowanie Nagrodą Dyrektora Szkoły przedstawicieli rady pedagogicznej oraz pracowników administracji i obsługi. Równocześnie pani dyrektor poinformowała, że nasze koleżanki: Ewa Szymańska i Barbara Chełmecka-Czekaj otrzymały nagrody Burmistrza Miasta Bochnia. Okolicznościowe listy gratulacyjne otrzymali także wyróżnieni uczniowie z naszej szkoły. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzenia wszystkim nauczycielom złożył także pan burmistrz Stefan Kolawiński, który na ręce pani dyrektor przesłał list z wyrazami uznania dla ciężkiej pracy nauczycieli. Część oficjalną imprezy zakończyło ślubowanie klas pierwszych, których uczniowie w dniu dzisiejszym stali się już pełnoprawnymi uczniami Gimnazjum nr 2 im. Cypriana Kamila Norwida.

Na zakończenie uroczystości dyrekcja, grono pedagogiczne, rodzice i młodzież mieli okazję obejrzeć humorystyczne przedstawienie związane z życiem szkoły. Część artystyczną przygotowali uczniowie pod opieką pań: Anetty Szlachetko i Iwony Dobranowskiej. Autorką scenografii była pani Beata Biernat.

Fotoreportaż - tutaj

23 Października 2017