Jesteś tutaj: Wydarzenia -> "Gruzińska noc"
"Gruzińska noc"
Napisał(a): A.Styrna&K.Linca   
środa, 09 listopada 2016

UP"Gruzińska noc" w bibliotece

26 października 2016 r. uczniowie klasy 2A i kilku uczniów z klasy  3D uczestniczyło w wyjeździe naukowym  na Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie. Wysłuchaliśmy kilku  wykładów w bibliotece Głównej  pt. "Gruzińska noc w bibliotece". Tematyka wykładów była związana z historią, kulturą i zabytkami Gruzji. Wykład prowadził pasjonat tego kraju dr P. Nocuń z Instytutu Archeologii UJ w Krakowie. Następnie uczestniczyliśmy w wykładzie połączonym z prezentacją dotyczącym mozaiki krajobrazowej państwa gruzińskiego. W ostatniej części mieliśmy okazję poznać Gruzję oczami podróżnika i wysłuchać koncertu pieśni gruzińskich w wykonaniu chóru akademickiego Uniwersytetu w Tbilisi.  Wyjazd ten był bardzo ciekawy i wzbogacił naszą wiedzę i zainteresowania geograficzne.  
Dziękujemy bardzo opiekunom, dzięki którym mogliśmy uczestniczyć w tej imprezie a były to panie Ewa Kociołek, Iwona  Dobranowska i Anetta Szlachetko.

Anastazja Styrna & Karolina Linca

 
 

Szkoła w ruchu

Lepsza szkoła

Data, imieniny


Dzisiaj jest: Poniedziałek
24 Września 2018
Imieniny obchodzą
Gerard, Gerarda, Gerhard, Maria, Teodor,
Tomir, Uniegost

Do końca roku zostało 99 dni.
Zodiak: Waga