Jesteś tutaj: Wydarzenia -> Godzina Kodowania
Godzina Kodowania
Napisał(a): J.Kawalec   
piątek, 02 grudnia 2016

hourofcode

 

 

 

Godzina Kodowania w Gim2

 

Godzina Kodowania, organizowana w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week), jest powszechnie uważana za największą inicjatywę edukacyjną w historii. Wzięło w niej dotychczas udział ponad 140 milionów uczestników, głównie uczniów, z całego świata.

W 2016 roku Tydzień Edukacji Informatycznej przypada na 5-11 Grudnia, 2016.

Każdy uczeń powinien mieć możliwość nauki informatyki. Pomaga ona rozwijać umiejętność rozwiązywania problemów, logicznego myślenia i kreatywności. Dzięki rozpoczęciu nauki wcześnie, uczniowie będą mieli możliwość odniesienia sukcesu na każdej ścieżce kariery XXI wieku.
Godzina kodowania to jednogodzinne wprowadzenie do informatyki, mające na celu wyjaśnienie kodu i pokazanie, że każdy może nauczyć się podstaw.
Godzina Kodowania jest organizowana przez Code.org, organizację non-profit (501c3) poświęconą upowszechnianiu informatyki przez udostępnienie jej w większej liczbie szkół  i zwiększenie udziału kobiet i niedostatecznie reprezentowanych osób kolorowych. Także Bezprecedensowa koalicja partnerów zebrała się by poprzeć Godzinę Kodowania —, w tym Microsoft, Apple, Amazon, Boys and Girls Clubs of America oraz College Board.

Poniżej fragment mapy ukazujący nasz udział. Cała mapa - tutaj

Mapa

 
 

Szkoła w ruchu

Lepsza szkoła

Data, imieniny


Dzisiaj jest: Niedziela
23 Września 2018
Imieniny obchodzą
Boguchwała, Bogusław, Libert,
Minodora, Tekla

Do końca roku zostało 100 dni.
Zodiak: Waga