Jesteś tutaj: Wydarzenia -> Zdrowe odżywianie
Zdrowe odżywianie
Napisał(a): G.Załupska&Z.Kukla   
poniedziałek, 20 lutego 2017

ZdrowieAnkieta - owoce

W ramach kółka promującego zdrowie postanowiłyśmy sprawdzić czy ważne dla uczniów jest zdrowe odżywianie. Przeprowadziłyśmy ankietę, której tematem  były owoce. Po podsumowaniu ankiet wywnioskowałyśmy, że duża część społeczności szkolnej zwraca uwagę na zdrowy styl życia.
Uczniowie często spożywają owoce pod różnymi postaciami , ale najczęściej wybierają oni soki , bądź owoce pod naturalną postacią. Ankietowani za najsmaczniejsze z nich uznali banany , jabłka i truskawki.   W większości nie zwracają oni uwagi na to jakich witamin dostarczają organizmowi poprzez spożywanie owoców. Niestety większość uczniów nie rozmawia ze swoimi rówieśnikami na temat zdrowej diety. Jednak informacje na gazetkach szkolnych przybliżają nam ten temat. Wielkimi krokami zbliża do nas wiosna,        a wraz z nią  „nowalijki" czyli cała gama owoców i warzyw, z których będziemy mogli przygotować dla społeczności szkolnej zdrową przekąskę.
Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na gazetce szkolnej koło sklepiku.

Członkowie kółka promującego zdrowie
Gabriela Załupska kl1b i Zuzanna Kukla kl.1c.

 
 

Szkoła w ruchu

Lepsza szkoła

Data, imieniny


Dzisiaj jest: Poniedziałek
24 Września 2018
Imieniny obchodzą
Gerard, Gerarda, Gerhard, Maria, Teodor,
Tomir, Uniegost

Do końca roku zostało 99 dni.
Zodiak: Waga