Jesteś tutaj: Wydarzenia -> Konkurs literacki
Konkurs literacki
Napisał(a): P.Joniak   
poniedziałek, 06 marca 2017

KonkursKonkurs literacki

VII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego "Płynąć pod prąd". Konkurs skierowany jest do młodzieży z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Termin zgłoszenia się do konkursu mija 31 marca 2017 roku.

 

Temat pracy konkursowej:

Zbigniew Herbert w „Przesłaniu Pana Cogito” napisał o tych, którzy „(...) płyną pod prąd (...) ‘‘, że są spadkobiercami „(...) Gilgamesza, Hektora, Rolanda obrońców królestwa bez kresu i miasta popiołów (...)”.
Przedstaw w dowolnej formie wypowiedzi pisemnej lub wiersza historię bohatera nieznanego szerokiemu gremium, osadzonego w konkretnej rzeczywistości historycznej, społecznej, rodzinnej, który był lub jest wierny podobnie jak Zbigniew Herbert, wartościom takim jak Bóg, Honor, Ojczyzna, Prawda – nawet za cenę utraty życia.


Szczegółowe informacje dotyczące zgłoszeń do konkursu, rejestracji prac oraz obowiązujących terminów są publikowane na stronie konkursowej http://javatech.zsi.pwr.wroc.pl/konkurs/

 

 
 

Szkoła w ruchu

Lepsza szkoła

Data, imieniny


Dzisiaj jest: Piątek
21 Września 2018
Imieniny obchodzą
Bożeciech, Bożydar, Hipolit, Hipolita,
Ifigenia, Jonasz, Laurenty, Mateusz,
Mira

Do końca roku zostało 102 dni.
Zodiak: Panna