DEN
Napisał(a): J.Jeziorek   
niedziela, 15 października 2017

DENDzień Edukacji Narodowej

13. października przywitał nas niezbyt ciekawą pogodą. Niebo zasnute chmurami, wiatr i zimno. Mimo to, wszyscy uczniowie w pogodnych nastrojach i w pełnej gali wkraczali w progi szkoły. Obchodziliśmy, jak co roku, Dzień Edukacji Narodowej.


O godzinie 9:00 na sali gimnastycznej odbyła się z tej okazji uroczysta akademia . Została ona przygotowana przez uczniowską społeczność pod kierunkiem pań: Ewy Pawlińskiej, Marty Dygi, Alicji Szosty, Edyty Biel, Beaty Biernat, Elżbiety Zagórskiej oraz panów Szczepana Gołasa, Jacka Nowaka oraz Mirosława Zagórskiego.
Apel składał się z dwóch części - artystycznej i tej bardziej oficjalnej. Na początku odbyła się humorystyczna Gala Oscarów, na której wręczano nauczycielom ( w ich rolę wcielili się uczniowie) nagrody w różnych kategoriach, koncert życzeń i krótki skecz w wykonaniu uczniów klasy 5c. Dopełnieniem tej części imprezy były utwory taneczne zaprezentowane przez przedszkolaków i uczniów klas nauczania zintegrowanego. W części oficjalnej głos zabrał pan dyrektor Marcin Bijata, który złożył wszystkim nauczycielom i uczniom serdeczne życzenia, równocześnie dziękując za wszystkie ciepłe i miłe słowa, które padły wcześniej pod adresem pedagogów. W wyrazie uznania za ich trudną pracę dyrektor wręczył swe nagrody. Wyróżnieni nauczyciele to: Marta Binkowska, Agnieszka Buława, Barbara Dylowicz, Bożena Ertelt, Ewa Gałązka, Małgorzata Kośmider-Mróz, Jacek Nowak, Ewa Pawlińska i Katarzyna Węglarz.
Nagrody dyrektora otrzymali także pracownicy administracji i obsługi szkoły: Dorota Cholewa, Aneta Jeliczko, Maria Jachym, Dorota Kaim, Józefa Dudek i pan Tadeusz Wilk. Na zakończenie uroczystego spotkania nie zabrakło życzeń i kwiatów od przedstawicieli Rady Rodziców, a przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wręczyli nauczycielom zdrowe, pięknie zapakowane prezenty – smakowite jabłka. Po imprezie wszyscy w świątecznych nastrojach rozeszli się do swoich klas na lekcje.

 

Fotoreportaż - tutaj

 
 

Szkoła w ruchu

Lepsza szkoła

Data, imieniny


Dzisiaj jest: Środa
17 Października 2018
Imieniny obchodzą
Lucyna, Małgorzata, Marian, Sulisława,
Wiktor, Wiktoriusz

Do końca roku zostało 76 dni.
Zodiak: Waga