Jesteś tutaj: 11 listopada
11 listopada
Napisał(a): B.Staniszewska   
piątek, 10 listopada 2017

GodłoŚwięto Odzyskania Niepodległości

11 listopada 1918 r. Polska po 123 latach niewoli odzyskała upragnioną wolność. To ważny dzień w historii naszego kraju i dlatego jest obchodzony niezwykle uroczyście.

 

W  szkole w celu uczczenia tej ważnej rocznicy odbyła się okolicznościowa akademia przygotowana pod kierunkiem pań Małgorzaty Buszko i Marty Kukułki. Scenografią i oprawą muzyczno- techniczną zajęli się pani Beata Biernat i pan Szczepan Gołas. W przedsięwzięcie zostali zaangażowani uczniowie zarówno szkoły podstawowej jak i gimnazjaliści. Część artystyczna imprezy została oparta na kanwie lektury Henryka Sienkiewicza „ Latarnik” i nawiązywała do tęsknoty i nostalgii za ojczyzną tych, którzy na skutek wydarzeń dziejowych (powstania, wojny) musieli ją opuścić i przebywać na emigracji. Pokazywała ona także, jak ważną wartością w życiu każdego człowieka jest rodzinny kraj.

Ciekawy scenariusz został wzbogacony nastrojowymi piosenkami o charakterze patriotycznym. Młodzież zgromadzona na sali doskonale wpisała się w klimat tego radosnego święta. Biało-granatowe stroje galowe, spokój i zaśpiewany z zaangażowaniem hymn Polski w obecności sztandarów szkoły świadczyły o zrozumieniu istoty i doniosłości tego dnia. Pan dyrektor Marcin Bijata w krótkim wystąpieniu po części artystycznej podziękował wykonawcom za wzruszające sceny, ale przede wszystkim apelował do zgromadzonych na sali, by pamiętali, że dzień 11 listopada – obchodzony obecnie jako święto narodowe – okupiony jest krwią wielu pokoleń Polaków, którzy oddali swe życie, byśmy teraz mogli żyć w niepodległej ojczyźnie.

Fotoreportaż Mirosława Zagórskiego - tutaj

 
 

Szkoła w ruchu

Lepsza szkoła

Data, imieniny


Dzisiaj jest: Poniedziałek
17 Grudnia 2018
Imieniny obchodzą
Florian, Jolanta, Łazarz, Olimpia,
Warwara, Żyrosław

Do końca roku zostało 15 dni.
Zodiak: Strzelec