Jesteś tutaj: Godzina Kodowania
Napisał(a): J.Kawalec
piątek, 01 grudnia 2017

KodowanieThe Hour of Code

Godzina Kodowania (The Hour of Code), organizowana w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej, jest największą inicjatywę edukacyjną w historii, adresowaną do uczniów, nauczycieli i innych osób z całego świata. Cieszy się również dużą popularnością w Polsce.

Można w niej uczestniczyć przez cały rok, 24/7, z dowolnego urządzenia i miejsca, w którym jest dostęp do Internetu, na lekcjach i zajęciach w szkole, jak i poza szkołą, indywidualnie lub w grupie.

Mottem Godziny Kodowania jest: "Każdy uczeń w każdej szkole powinien mieć możliwość nauki informatyki"

W Polsce, od września 2017 roku programowanie zostało włączone do przedmiotu informatyka, którym są objęci wszyscy uczniowie od pierwszej do ostatniej klasy w szkole.
W tygodniu od 4 - 8 XII na lekcjach informatyki również weźmiemy udział w Godzinie Kodowania, jak widać poniżej na mapie mamy zgłoszone takie wydarzenie.

Dzisiaj jest: Piątek
20 Lipca 2018