Jesteś tutaj: ETK 2018
ETK 2018
Napisał(a): J.Kawalec
niedziela, 14 października 2018

etkEuropejski Tydzień Kodowania 6-21 X 2018r.

My również bierzemy udział w Europejskim Tygodniu Kodowania. W dniach od 15 - 19 X na każdej lekcji informatyki w klasach od IV - VIII oraz 3 gimnazjalnych będziemy kodować w językach Logo, Scratch i C++.

Nauka kodowania pomaga nam zrozumieć szybko zmieniający się świat wokół nas, poszerzyć wiedzę o tym, jak działa technologia, a także rozwijać umiejętności i możliwości, aby odkrywać nowe pomysły i wprowadzać innowacje.
Tydzień Kodowania UE to oddolna inicjatywa, której celem jest dostarczanie każdemu kodowania i umiejętności cyfrowych w zabawny i angażujący sposób.
Europejski Tydzień Kodowania to spontanicznie zapoczątkowana inicjatywa wcielana w życie przez ochotników, którzy – jako ambasadorzy Tygodnia Kodowania – propagują w swoich krajach programowanie, myślenie komputacyjne oraz powiązane z nimi działania.

Celami inicjatywy są:

• pokazanie, w jaki sposób dzięki kodowaniu można zrealizować pomysły,
  • lepsze wyeksponowanie programowania i zebranie razem osób zmotywowanych do nauczenia się czegoś nowego.

Każdy może organizować wydarzenia Europejskiego Tygodnia Kodowania, a wszyscy organizatorzy umieszczają je na mapie codeweek.eu, która stanowi katalog inicjatyw związanych z programowaniem.

Szkoła w ruchu

19 Listopada 2018