Jesteś tutaj: ETK 2018
ETK 2018
Napisał(a): J.Kawalec   
niedziela, 14 października 2018

etkEuropejski Tydzień Kodowania 6-21 X 2018r.

My również bierzemy udział w Europejskim Tygodniu Kodowania. W dniach od 15 - 19 X na każdej lekcji informatyki w klasach od IV - VIII oraz 3 gimnazjalnych będziemy kodować w językach Logo, Scratch i C++.


Nauka kodowania pomaga nam zrozumieć szybko zmieniający się świat wokół nas, poszerzyć wiedzę o tym, jak działa technologia, a także rozwijać umiejętności i możliwości, aby odkrywać nowe pomysły i wprowadzać innowacje.
Tydzień Kodowania UE to oddolna inicjatywa, której celem jest dostarczanie każdemu kodowania i umiejętności cyfrowych w zabawny i angażujący sposób.
Europejski Tydzień Kodowania to spontanicznie zapoczątkowana inicjatywa wcielana w życie przez ochotników, którzy – jako ambasadorzy Tygodnia Kodowania – propagują w swoich krajach programowanie, myślenie komputacyjne oraz powiązane z nimi działania.

Celami inicjatywy są:

  • pokazanie, w jaki sposób dzięki kodowaniu można zrealizować pomysły,
  • lepsze wyeksponowanie programowania i zebranie razem osób zmotywowanych do nauczenia się czegoś nowego.


Każdy może organizować wydarzenia Europejskiego Tygodnia Kodowania, a wszyscy organizatorzy umieszczają je na mapie codeweek.eu, która stanowi katalog inicjatyw związanych z programowaniem.

 
 

Szkoła w ruchu

Lepsza szkoła

Data, imieniny


Dzisiaj jest: Poniedziałek
19 Listopada 2018
Imieniny obchodzą
Elżbieta, Mironiega, Paweł, Seweryn,
Seweryna

Do końca roku zostało 43 dni.
Zodiak: Skorpion