Jesteś tutaj: Wydarzenia -> Rok 2010/11 Podsumowanie - konkursy
Podsumowanie - konkursy PDF Drukuj Email
Napisał(a): H.Kica   
niedziela, 19 czerwca 2011

NajlepsiNasi najlepsi - podsumowanie roku

Udział i osiągnięcia naszych uczniów w konkursach - rok szkolny 2010/11

1. Konkursy organizowane przez Kuratorium Oświaty w Krakowie



Konkurs polonistyczny dla uczniów gimnazjum

 

  • Etap szkolny – 25 uczniów
  • Etap rejonowy - 3 uczniów: Aleksandra Mazanek, Karolina Michniak, Ilona Rozum
  • Etap wojewódzki - Karolina Michniak, Aleksandra Mazanek - finalistki


Konkurs matematyczny dla uczniów gimnazjum

  • Etap szkolny – 30 uczniów
  • Etap rejonowy  - 3 uczniów: Łukasz Kierepka 3d, Maciej Dobrzański 3c, Grzegorz Samolej 3b
  • Etap wojewódzki- Łukasz Kierepka - finalista


Konkurs historyczny dla uczniów gimnazjum

  • Etap szkolny – 10 uczniów
  • Etap rejonowy – 2 uczniów : Mateusz Filipek, Bartosz Gicala


Konkurs geograficzny dla uczniów gimnazjum

  • Etap szkolny – 9 uczniów
  • Etap rejonowy – 4 uczniów: Mateusz Filipek, Karolina Kociołek, Mateusz Ogiński, Łukasz Pająk


Konkurs biologiczny dla uczniów gimnazjum

  • Etap szkolny – 10 uczniów


Konkurs z Fizyki i Astronomii dla Gimnazjalistów

  • Etap szkolny – 6 uczniów
  • Etap rejonowy –  Dorota Święch, Grzegorz Samolej
  • Etap wojewódzki- Dorota Święch - finalista


Konkurs chemiczny dla uczniów gimnazjum

  • Etap szkolny –  6 uczniów
  • Etap rejonowy – Dorota Święch, Mateusz Klimek


Konkurs języka angielskiego dla uczniów gimnazjum

  • Etap szkolny –  17 uczniów
  • Etap rejonowy – 4 uczniów: Dawid Cieślak, Aleksandra Mazanek, Karolina Porębska, Justyna Wiśniowska


Konkurs języka niemieckiego dla gimnazjalistów

  • Etap szkolny –  8 uczniów
  • Etap rejonowy - 4 uczniów: Nicole Juranek, Joanna Komasa, Szczepan Kruk, Łukasz Pająk
  • Etap wojewódzki - Nicole Juranek  - finalista


Konkurs informatyczny

  • Etap szkolny – 10 uczniów
  • Etap rejonowy – 3 uczniów: Patrycja Sałapat, Marcin Gołdas, Łukasz Kierepka


Konkurs biblijny

  • Etap szkolny – 19 uczniów
  • Etap rejonowy – 6 uczniów: Kawala Alicja, Możdzeń Joanna, Ogiński Mateusz, Pająk Łukasz, Pieprzyk Anna, Tabak Edyta


Konkurs Wiem Więcej

  • Etap szkolny – 8 uczniów


2. Konkursy organizowane przez inne instytucje

Konkursy polonistyczne

  • VIII Ogólnopolski Konkurs Pięknego Pisania organizowany przez Fundację Polska Przedsiębiorczość  – 1 uczeń
  • Konkurs literacki „Ala ma kota” organizowany przez wydawnictwo Znak - 1 uczeń
  • Konkurs „Nazwij to po polsku” organizowany przez MDK Kraków – 1 uczeń
  • Stypendiada polonistyczna – ogólnopolski Konkurs Czytelniczy „I Ty bądź czytelny” organizowany przez Firmę Edukacyjną „Orzeł”- 32 uczestników
  • Magdalena Łyczak 2d - laureat wyróżnienie
  • Karolina Porębska 3e - laureat wyróżnienie
  • Stypendiada polonistyczna „”Ortograf”
  • Ogólnopolski konkurs Literacki „Płynąć pod prąd” organizowany przez XIX -Gimnazjum we Wrocławiu - 1 uczeń
  • VI Ogólnopolski Międzygimnazjalny Konkurs Literacki na opowiadanie fantasy sciece fiction – 2 uczniów


Konkursy z historii i WOS:

  • Konkurs tematyczny „Tadeusz Kościuszko - żołnierz wolności” organizowany przez Muzeum Historyczne Miasta Krakowa na zlecenie Małopolskiego Kuratorium Oświaty - 22 uczestników; Barbara Łacny 3b - wyróżnienie
  • Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531-1683 od Obertyna do Wiednia” – organizowany przez Małopolskie Kuratorium Oświaty - 1 uczestnik M. Filipek 2e - finalista etapu wojewódzkiego
  • Małopolski Konkurs Historyczny: „Dzieje ziem polskich i losy Polaków w latach 1795-1914 na tle wydarzeń historii powszechnej” - organizowany przez Małopolskie Kuratorium Oświaty - 1 uczestnik : Mateusz Filipek 2e - finalista etapu wojewódzkiego
  • V Ogólnopolski Konkurs Historyczny na „Apel poległych ” organizowany przez Stowarzyszenie Dzieci Serc – Alicja Kawala 1a I miejsce, Paulina Szlachetko - III miejsce
  • „Na znak świetnego zwycięstwa”-  konkurs na wolant o Grunwaldzie  organizowany przez zamek Królewski na Wawelu – zespół: Alicja Kawala, Maria Wojtowicz, Edyta Tabak – wyróżnienie
  • Konkurs „Zachować dla przyszłych pokoleń” organizowany przez Muzeum Armii Krajowej w Krakowie - 6 uczestników:
    Katarzyna Michalczyk, Gabriela Michalczyk, Irena Michalczyk – laureatki,
    Manuela Wojs, Aleksandra Kubala, Karolina Dziedzic – finalistki
  • Ogólnopolski Konkurs Oxford Plus Historia
    Beata Pieprzyk – laureat V stopnia
    Łukasz Pająk - laureat V stopnia


Konkursy z geografii :

  • Ogólnopolski konkurs przedmiotowy z geografii EDI PINGWIN 2010 - 38 uczestników
    Karolina Kociołek kl. 2c – 5 miejsce laureat
    Mateusz Filipek kl. 2c – 6 miejsce wyróżnienie
  • Ogólnopolski konkurs geograficzny MIX 2011 organizowany przez Centrum Edukacji Szkolnej - 30 uczniów 
    Karolina Kociołek 2c- laureat (9 miejsce na 316 uczestników)
  • Międzynarodowy Konkurs „Młodzież w lasach Europy – YOUNG PEOPLE in EUROPEAN FORESTS” organizowany przez krajową Komisję konkursową YPEF utworzoną przez PGL Lasy Państwowe i Towarzystwo Przyjaciół Lasu
    Etap regionalny - 6 zespołów 3 osobowych
    Zespół w składzie: Karolina Kociołek, Łukasz Pająk, Mateusz Ogiński - I miejsce województwie w Małopolsce - kwalifikacja do finału krajowego
    w Warszawie – 4 miejsce w Polsce



Konkursy matematyczne:

  • Międzynarodowy Konkurs KANGUR MATEMATYCZNY 2011 organizowany przez Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu  – 40 uczniów
    Klasy I – 9 uczniów,   Klasy II – 9 uczniów, klasy III – 22 uczniów,
    Filip Żelichowski 2a - wynik bardzo dobry
    Dawid Opaliński 3a - wyróżnienie
  • Alfik matematyczny 2010 – 36 uczniów
    Filip Żelichowski 2a - bardzo dobry wynik(nagroda książkowa i dyplom uznania)
    Grzegorz Samolej  3b - bardzo dobry wynik(dyplom uznania)
    Gabriela Rogowska 1d - dyplom uznania
  • Konkurs matematyczny dla uczniów klas II i III Gimnazjum organizowany przez Zespół Szkół nr 1 w Bochni
    Paweł Ostrowski 2d – 1 miejsce w kategorii klas II
    Maciej Dobrzański - I miejsce w kategorii klas III
    Dawid Cieślak 3e – II miejsce w kategorii klas III


Konkursy z fizyki:

  • Polsko-Ukraiński Konkurs Fizyczny „LWIĄTKO”, organizowany przez Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół V LO im. Augusta Witkowskiego w Krakowie pod patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego:
    Klasy II- 12 uczniów, klasy III – 9 uczniów
  • Konkurs projektów naukowych w Małopolsce realizowany w ramach programu FENIKS finansowanego ze środków Unii Europejskiej:
    IV edycja (zimowa):
    Dorota Święch, Beata Pieprzyk – laureatki II miejsca w etapie uczelnianym - prezentacja ustna pracy - nagroda: udział w obozie naukowym
    Dorota Święch - awans do finału międzyuczelnianego
    V edycja(letnia):
    Dorota Święch, Grzegorz Samolej – laureaci II miejsca -prezentacja ustna pracy- nagroda : udział w obozie naukowym
    Beata Pieprzyk - wyróżnienie prezentacja pracy w formie plakatu


Konkursy chemiczne:

  • Ogólnopolski konkurs przedmiotowy OLIMPUS z chemii - 4 uczniów
  • Ogólnopolski konkurs chemiczny Multitest organizowany przez Centrum Edukacji Szkolnej- 6 uczniów


Konkursy biologiczne:

  • Konkurs biologiczny „Nie bądź bierny – naucz się pomagać” organizowany przez Publiczne Gimnazjum w Dąbrówce – IV miejsce
  • Etap szkolny – 30 uczniów, etap rejonowy- 4 uczennice
  • Szkolny konkurs biologiczny „Różnorodność organizmów” - 35 uczniów
  • Ogólnopolski konkurs przedmiotowy OLIMPUS z biologii - 5 uczniów
  • Ogólnopolski konkurs przedmiotowy OLIMPUS z biologii - sesja wiosenna 20 uczniów


Konkursy  języka angielskiego:

  • Ogólnopolski konkurs przedmiotowy OLIMPUS z języka angielskiego - 17 uczniów
  • Szkolny konkurs języka angielskiego „Easter Contest”- 14 uczniów: Joanna Komasa 2d-1 miejsce, Damian Szydłowski 2c- II miejsce, Hanna Złomańczuk 2d- 3 miejsce, Szczepan Kruk 2c – wyróżnienie
  • Konkurs Piosenki Anglojęzycznej „Lingua et Musica” w Nowym Wiśniczu
  • Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Anglojęzycznej „Memory of Emily Dickinson” organizowany przez Gimnazjum nr 1 w Bochni – Dorota Święch - I miejsce
  • Konkurs Wydawnictwa Nowa Era i National Geograhic Polska „Moje miejsce na Ziemi” – 4 uczestników
  • Międzynarodowy Konkurs Językowy Test Oxford Plus organizowany przez Amercom S.A – 12 uczestników:
    Dawid Cieślak 3e, Karolina Porębska 3e - wynik bardzo dobry
  • Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy „Multitest” z języka angielskiego organizowany przez Centrum Edukacji Szkolnej - 4 uczestników


Konkursy  języka niemieckiego:

  • Ogólnopolska olimpiada przedmiotowa z języka niemieckiego OLIMPUS
    Nicole Juranek - laureat


Konkursy biblioteka i świetlica

  • Ogólnopolski konkurs „Młody Europejczyk” organizowany przez Centrum Edukacji Szkolnej – 7 uczestników


Konkursy plastyczne:

  • Ogólnopolski konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży pod hasłem : „Powódź, pożar dniem czy nową straż przychodzi z pomocą” MZE w Bochni
    Eliminacje szkolne-73 uczniówII etap – 6 uczniów:
    Nicole Juranek –III miejsce (laureat),
    Magdalena Panna 2d,
    Gabriela Michalczyk3b, Manuela Wojs 3d - wyróżnienia
  • Małopolski Konkurs Kaligraficzny „O złote pióro” organizowany przez Publiczne Gimnazjum w Rajbrocie
    Etap szkolny -10 uczniów
    Etap II - Małgorzata Kaczor 3e, Dominika Kowalczyk 2c, Aleksandra Lisak 2e - finaliści
  • Konkurs – przegląd „Młodzi plastycy 2011” organizowany przez MDK w Bochni
    J. Wiśniowska 3d, Manuela Wojs 3d, Gabriela Rogowska – laureatki
  • Konkurs plastyczny „Bądź jak Matejko” organizowany przez PSP nr 5 w Bochni
    A.Rzymek 2e - I miejsce, K.Dziedzic 3d -II miejsce, K.Michalczyk 3b, M.Panna 2d, J.Możdżeń 1b - wyróżnienie
  • Powiatowy konkurs „MDK pełen muzyki, tańca i śpiewu” - J.Wiśniowska 3d I miejsce
  • Powiatowy konkurs plastyczny „Wiosenny ogród” organizowany przez MDK w Bochni
    Etap szkolny 37 uczniów
    Etap powiatowy: Nicole Juranek – III miejsce, Magdalena Panna 2d, Gabriela Michalczyk 3b, Manuela Wojs 3d- wyróżnienia
  • Powiatowy konkurs plastyczny „Królowa śniegu” organizowany przez MDK w Bochni
    Magdalena Gałecka 2c- I miejsce, Magdalena Panna 2d III miejsce, Nicole Juranek 2e, Katarzyna Michalik 3b - wyróżnienie


3. Inne:

  • Ogólnopolski Turniej wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”
    Eliminacje szkolne - 5 uczniów
    Etap miejski - 3 uczniów: Pieprzyk Anna 1b II miejsce, Święch Dorota 3d  III miejsce
    Etap powiatowy: Pieprzyk Anna - wyróżnienie
 
 

Szkoła w ruchu

Lepsza szkoła

Data, imieniny


Dzisiaj jest: Środa
13 Grudnia 2017
Imieniny obchodzą
Lucja, Łucja, Otylia, Włodzisława
Do końca roku zostało 19 dni.
Zodiak: Strzelec