Jesteś tutaj: Wydarzenia -> Rok 2010/11 Spektakl, kiermasz i ...
Spektakl, kiermasz i ... PDF Drukuj Email
Napisał(a): D.Święch   
wtorek, 21 czerwca 2011

BuźkaDzień pełen wrażeń!

W poniedziałek (20 czerwca) w naszej szkole miało miejsce kilka miłych spotkań. Dzień zaczął się od spektaklu profilaktycznego w podziemiach szkoły. Spektakl został przygotowany przez naszych rówieśników pod opieką Pani Marty Kukułki wg scenariusza Gabrysi Rogowskiej z I kl. W formie przestrogi przedstawiał problemy współczesnej młodzieży:

  • nałogi,
  • bezsilność wobec otaczającego nas świata,
  • kaleczenie się,
  • próby samobójcze,
  • śmierć bliskiej osoby, z którą tak często trudno się pogodzić.

Wielki podziw dla autorki, gdyż  było to niewątpliwie bardzo oryginalne bowiem bohaterowie to m.in. Czerwony Kapturek, krasnoludki, Królewna Śnieżka, zły wilk i pomiędzy nimi dwoje młodych ludzi, którzy za przyczyną magicznej książki znaleźli się w świecie baśni. Przedstawienie poruszyło wszystkich i na pewno przyczyni się do podejmowania właściwych decyzji w przyszłości...
Po krótkiej przerwie przyszedł czas na podsumowanie naszych osiągnięć z całego roku. Oczywiście było ich niemało;) - dziękujemy wszystkim za godne reprezentowanie naszej szkoły w różnych konkursach i jednocześnie gratulujemy sukcesów;)
Natomiast o 13:30 przewiązka zamieniła się w targ za sprawą kiermaszu podręczników. Każdy uczeń mógł sprzedać książki, z których już nie będzie korzystał w przyszłym roku i zakupić nowe.

Jednak to jeszcze nie koniec wrażeń z tego dnia. O godzinie 17 w naszym gimnazjum odbyło się uroczyste spotkanie przeznaczone dla tych uczniów ze swoimi rodzicami, którzy szczególnie wyróżnili się w okresie gdy uczęszczali do naszej szkoły. Na początku spotkania Pani Dyrektor Paulina Joniak przywitała przybyłych gości kilkoma ciepłymi słowami, podziękowała rodzicom za trud włożony w wychowanie uczniów, nauczycielom za udzieloną młodzieży pomoc oraz uczniom za to, że godnie reprezentowali imię szkoły. Następnie na ręce obu Pań dyrektor zostały złożone podziękowania dla całego grona pedagogicznego za cierpliwość, przekazaną wiedzę, pomoc oraz wsparcie udzielane wszystkim nie tylko obecnym na spotkaniu uczniom. Później nadszedł czas na skonsumowanie smacznego ciasteczka oraz towarzyskie rozmowy:). To wtedy rodzice mogli lepiej poznać nauczycieli uczących ich pociechy, a uczniowie zobaczyć jak ich mentorzy zachowują się prywatnie;). Oczywiście zakończenie spotkania dla każdego uczestnika było indywidualne i nie obyło się bez czułych pożegnań i życzeń na dalszą przyszłość:).

 
 

Szkoła w ruchu

Lepsza szkoła

Data, imieniny


Dzisiaj jest: Sobota
20 Października 2018
Imieniny obchodzą
Budzisława, Irena, Jan Kanty,
Kleopatra, Wendelin, Witalis

Do końca roku zostało 73 dni.
Zodiak: Waga