70 rocznica AK PDF Drukuj Email
Napisał(a): O.Fischer   
piątek, 02 marca 2012

AK70 rocznica powstania Armii Krajowej

1 marca 2012r. o godz. 1100 w II Liceum Ogólnokształcącym im. Orła Białego w Bochni na sali gimnastycznej odbyła się uroczystość zorganizowana z okazji 70 rocznicy powstania Armii Krajowej.

W tym wyjątkowym dniu gościliśmy na naszym apelu m.in.: Burmistrza miasta Bochni Pana Stefana Kolawińskiego, zastępcę burmistrza Panią Małgorzatę Szczeparę, przedstawicieli rady miasta, oświaty, bocheńskiej policji, szkół: podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Bochni i powiatu bocheńskiego oraz członków Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w tym Panią Cecylię Dźwigaj-Wanicką.
Na początku wszystkich zebranych, krótkim wystąpieniem przywitała Dyrektor II LO - Pani Ewa Rachfalik.
Wydarzenie artystyczne, które mogliśmy zobaczyć, zostało stworzone przy współpracy Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2, II LO i naszego gimnazjum.
Scenariusz napisała Pani Agnieszka Cholewa Bajda (PSP2). Oprawą plastyczną zajęła się zaś Pani Beata Biernat. A muzykę przygotowała Pani Małgorzata Mrózek (PSP2). Przedstawienie miało na celu uświadomić, głównie młodzieży, trud i poświęcenie jakimi wykazali się żołnierze Armii Krajowej walczący niegdyś za Polskę. Po przedstawieniu wysłuchaliśmy kilku bardzo ciekawych przemówień wygłoszonych przez zaproszonych gości.
Z całą pewnością ten spektakl zostanie w naszej pamięci i sercach na długi czas.

Ola Fischer

 
 

Szkoła w ruchu

Lepsza szkoła

Data, imieniny


Dzisiaj jest: Piątek
16 Listopada 2018
Imieniny obchodzą
Aureliusz, Dionizy, Edmund, Gertruda,
Leon, Maria, Marek, Niedamir, Otomar,
Paweł, Piotr

Do końca roku zostało 46 dni.
Zodiak: Skorpion