Marzyciele PDF Drukuj Email
Napisał(a): D.Bielińska   
piątek, 16 marca 2012

M_pocztaMarzycielska poczta

Marzycielska Poczta to akcja polegająca na pisaniu i wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do chorych dzieci w Polsce. Idea ta narodziła się w 2009 roku i powoli obejmuje swoim zasięgiem coraz większą grupę Marzycieli – chorych dzieci i osób które do nich piszą.
Obecnie w grupie Marzycieli jest 40 dzieci w różnym wieku i z różnymi schorzeniami.

Wszystkich chętnych, którzy chcą dać coś od siebie zapraszamy w  środę 28 marca do biblioteki i na świetlicę w  godzinach 1230 do 1500 Uczniowie klas pierwszych uczący się w PSP nr 5 będą mogli włączyć się do akcji 29 marca w godzinach 730 – 930.  Będziemy wspólnie pisać listy do czternastoletniej Moniki Stawińskiej i trzynastoletniego Maćka Maciejewskiego. Więcej o nich i o samej inicjatywie możecie przeczytać na stronie http://marzycielskapoczta.pl

„Pisanie listu” to forma umowna, oprócz listu może to być karta z życzeniami świątecznymi, pocztówka z widokiem Bochni, rysunek albo symboliczne odrysowanie dłoni i wpisanie swojego imienia. Wszystko co stworzycie dla Marzycieli zapakujemy w dwie przesyłki – listy albo paczki - i wyślemy przez szkołę, więc nie musicie martwić się o znaczki.

Do przeprowadzenia takiej akcji wystarczy dobra wola i ochota do poświęcenia swojego czasu, żeby stworzyć coś, co umili czas chorym dzieciom i pozwoli im zrozumieć, że gdzieś są ludzie, którzy myślą o nich ciepło i w ten sposób dodają otuchy im i ich bliskim.

Dorota Bielińska

 
 

Szkoła w ruchu

Lepsza szkoła

Data, imieniny


Dzisiaj jest: Piątek
22 Marca 2019
Światowy Dzień Wody
Imieniny obchodzą
Bazylissa, Bogusław, Godzisław,
Katarzyna, Kazimierz, Paweł

Do końca roku zostało 285 dni.
Zodiak: Baran