Ostatni Feniks PDF Drukuj Email
Napisał(a): D.Święch   
niedziela, 18 marca 2012

FeniksFinał międzywojewódzki

10 marca odbył się ostatni międzywojewódzki finał konkursu FENIKS. Wzięli w nim udział Dorota Święch, Monika Gajewska oraz Grzegorz Samolej. Udaliśmy się na Uniwersytet Rzeszowski razem z Panią Marią i Panem Ryszardem Rozenbajgier.

Jako że na finałach wojewódzkich obie nasze drużyny zajęły 2 miejsca, tego dnia mieliśmy do zaprezentowania dwa plakaty. Jednak dla nas najważniejszym punktem tego dnia było spotkanie się ze znajomymi z obozów na których byliśmy(a które nie da się ukryć - były cudowne!), wprost nie mogliśmy się doczekać kiedy ich zobaczymy. Jak się okazało już gdy przekroczyliśmy próg UR padliśmy w objęcia innych obozowiczów. Oczywiście nastąpiła wymiana wspomnień, nowości i zdań typu: "Osz rym do morela jaki Ty wielki teraz jesteś!"- cóż dorastamy:). Dzięki temu, że przyjechaliśmy na miejsce troszkę wcześniej mogliśmy ze sobą dłuższą chwilę pogawędzić i powspominać dobre czasy. Później poszliśmy się zarejestrować i rozwiesić nasze plakaty, oczywiście niektórzy nasi znajomi również prezentowali plakaty i mimo późniejszego głosowania które miało zdecydować o zwycięzcy i dodatkowej nagrodzie dopingowaliśmy sobie nawzajem:). W końcu nadszedł czas na rozpoczęcie pokazów prezentacji. Wielu z naszych znajomych stawało na środku sali i w ciągu 10 minut musiało zaprezentować poraz drugi swoje doświadczenie przed publicznością i jury- które tym razem pełniło jedynie rolę "Małgosi" z "Mam Talent" podczas finału;). Tego dnia decydujący głos należał do widowni. Prezentacje były ogromnie ciekawe, każda miała w sobie to coś szczególnego i przykuwała naszą uwagę. Jednak naszej grupie bezapelacyjnie najbardziej podobały się prezentacje o sile Coriolisa, przepływaniu płynów (kolega prezentujący to doświadczenie pokazał nam specjalną ciecz która SAMA wylewała się z jednego kubka do drugiego!) oraz o Cewce Tesli. Kiedy wszystkie 14 prezentacji zostało po mistrzowsku zaprezentowanych wszyscy udaliśmy się na przerwę, podczas której mogliśmy się najeść pyszności przygotowanych dla nas przez organizatorów oraz obejrzeć wszystkie plakaty i oczywiście oddać swoje głosy na naszym zdaniem najlepszy plakat i prezentację. Po zakończonej przerwie wróciliśmy na sale wykładową gdzie odbyło się ogłoszenie wyników i rozdanie nagród. Każdy uczestnik otrzymał dyplom Laureata etapu międzywojewódzkiego oraz dwie zachwycające książki: "Fizyka Współczesna" i "Nauki ścisłe i przyrodnicze" oraz multimedialny kurs języka angielskiego wspomagający naukę słówek. Nagrodami dla zwycięzców głosowania były pendrive z kilkoma tysiącami słówek angielskich i programem pomagającym w ich szybkiej nauce. Niestety żadne z naszej trójki nie otrzymało tej nagrody. Jednak nie oznacza to, że byliśmy w jakimś stopniu nieszczęśliwi! No… może wtedy gdy nadszedł czas pożegnania ze znajomymi i uświadomienia sobie, że pewnie już nigdy się nie zobaczymy…Jednak wszystko dobre co się dobrze kończy, do domu wróciliśmy cali i zdrowi dzięki Panu Rozenbajgierowi, w dodatku ze wspaniałymi prezentami i wspomnieniami tego ostatniego spotkania…;)

images/stories/rok11_12/feniks_1.jpgimages/stories/rok11_12/feniks_2.jpgimages/stories/rok11_12/feniks_3.jpgimages/stories/rok11_12/feniks_4.jpg

 

 

Dorota
absolwentka naszej szkoły
aktywna uczestniczka programu Feniks

Poniżej lista artykułów związanych z programem Feniks w naszym Gimnazjum, które ukazały się w szkolnej witrynie.

Feniks - sukces - tutaj
V finał Feniksa - tutaj
Międzywojewódzki finał projektów - tutaj
IV finał projektów naukowych - tutaj
Przedostatni wyjazd Feniksowiczów na UJ - tutaj
Feniks w Gim2 - tutaj
Feniks niedługo spłonie - tutaj
Finał III edycji Feniksa - tutaj
Projekty naukowe w programie Feniks - tutaj
"Święto fizyki w szkole” - wizyta naukowców z UJ w Gim2 - tutaj
"Energia i jej przemiany” - tutaj
Fizyka nie musi być nudna i trudna - tutaj
W stronę gwiazd - tutaj
Feniks - kolejne spotkanie - tutaj
Program edukacyjny Feniks - tutaj

Poprawiony: poniedziałek, 19 marca 2012
 
 

Szkoła w ruchu

Lepsza szkoła

Data, imieniny


Dzisiaj jest: Piątek
22 Marca 2019
Światowy Dzień Wody
Imieniny obchodzą
Bazylissa, Bogusław, Godzisław,
Katarzyna, Kazimierz, Paweł

Do końca roku zostało 285 dni.
Zodiak: Baran