Jesteś tutaj: Mini wywiady z ... Wywiad z Krzysztofem Tyszkowskim
Wywiad z Krzysztofem Tyszkowskim PDF Drukuj Email
Napisał(a): O.Fischer   
poniedziałek, 19 marca 2012

Gim2Mini wywiad z Panem Krzysztofem Tyszkowskim

Kolejny wywiad przeprowadzę z nauczycielem "Edukacji dla bezpieczeństwa"- Panem Krzysztofem Tyszkowskim.

Ola Fisher: Co lubi Pan robić w wolnym czasie? Dużo czasu spędza Pan z rodziną?
Krzysztof Tyszkowski: Z rodziną spędzam najczęściej weekendy i popołudnia. W wolnym czasie śpiewam w Bocheńskim Chórze Kameralnym "Salt Singers”, sędziuję siatkówkę w Małopolsce, słucham muzyki, zajmuję się ogrodnictwem i szeroko rozumianą historią sztuki.

O.F: Kino czy teatr?
K.T: Raczej: filharmonia, opera, operetka.

O.F: Śpiewał Pan w tym roku na koncercie WOŚP. To Pana życiowa pasja?
K.T: Zdecydowanie jest to moja wielka pasja od czasu występów w zespole pieśni i tańca "Słowianki"  Uniwersytetu Jagiellońskiego.

O.F: Ostatnio był Pan na zimowisku w Zakopanem. Lubi Pan pracować z młodzieżą i dziećmi?
K.T: Tak, bardzo lubię pracować z dziećmi i młodzieżą m.in. na różnych: obozach narciarskich, harcerskich czy wczasach na południu Europy.

O.F: Co Pana skłoniło do założenia kółka strzeleckiego w naszej szkole?
K.T: Strzelectwo sportowe jest  składową częścią przedmiotu Edukacji dla bezpieczeństwa. Przedmiot ten będziecie realizowali  w 1 klasie szkoły ponadgimnazjalnej, więc osoby tym sportem zainteresowane, mogą zacząć trenować  już teraz w 3 klasie gimnazjum.

O.F: Mężczyźni ostatnio też chcą być "na topie". Interesuje się Pan modą, czyta magazyny na ten temat?
K.T: Owszem, interesuje mnie moda w aspekcie kulturotwórczym. Mój tata i moja córka związali się zawodowo z tą branżą. Córka po Liceum Plastycznym w Nowym Wiśniczu studiuje obecnie projektowanie odzieży na ASP w Łodzi i bardzo chce być w przyszłości projektantką ubioru i  scenografii.

O.F: Jest Pan surowy w ocenianiu? Czym się Pan kieruje?
K.T: Jestem wymagający od siebie i tak samo od młodych ludzi. Cieszę się bardzo, gdy praca moja i ucznia przynosi efekty. Gdy te efekty są powtarzalne to zasługują na ocenę bardzo dobrą czy nawet celującą. Staram się kierować w swojej pracy zasadą systematycznego podnoszenia wiedzy i umiejętności, bo świat XXI wieku coraz szybciej się zmienia. Gdy moi uczniowie to zrozumieją, to będą dla swoich rówieśników z krajów zachodnich dużą konkurencją na studiach, a potem na rynku pracy UE. Takie podejście do pracy pozwoli na szybkie nadrobienie zaległości cywilizacyjnych Polski, a mamy na to największą okazję w historii naszego państwa.

O.F: Wie Pan już gdzie wybierze się w te wakacje? Polskie czy zagraniczne morze do Pana bardziej przemawia?
K.T: Na wakacje planuję spływ kajakowy rzekami, kanałami i jeziorami Pojezierza Pomorskiego oraz obóz i wczasy z młodzieżą w Bułgarii i Turcji lub Chorwacji.


Dziękuję za rozmowę.
Ola Fischer

 
 

Szkoła w ruchu

Lepsza szkoła

Data, imieniny


Dzisiaj jest: Sobota
20 Października 2018
Imieniny obchodzą
Budzisława, Irena, Jan Kanty,
Kleopatra, Wendelin, Witalis

Do końca roku zostało 73 dni.
Zodiak: Waga