Finał 2011/12 PDF Drukuj Email
Napisał(a): B.Ludynia_Sumera/J.Kawalec   
sobota, 30 czerwca 2012

KoniecWakacji czas :)

29 czerwca 2012r. - upragniony dzień wszystkich uczniów – koniec roku szkolnego.  Był to czas pełen sukcesów, wysokich osiągnięć i zwycięstw, których doświadczyli nasi uczniowie, czas pracy, ale i czas zabawy, radości, zawiązywania przyjaźni, sympatii. Jednak wszystko, co dobre szybko się kończy – trzeba więc pożegnać mury szkoły na 2 miesiące, a niektórzy już na zawsze.

 

 

Czym jest szkoła?
Dla niektórych szkoła jest budynkiem,
czterema ścianami niepotrzebnymi nikomu.
Innym szkoła przypomina
drugi dom, jedną wielką rodzinę.
Dla niektórych szkoła jest udręką,
karą zesłana za nieposłuszeństwo.
Innym przypomina
Ciepłe, wesołe miejsce, gdzie można spotkać przyjaciół.
Niektórzy chcieliby opuścić ją szybko.
Inni nie chcieliby odejść z niej wcale.
Każda jest taka sama, a jednocześnie inna.
Jest miejscem, gdzie przeżywamy wesołe chwile
i jednocześnie miejscem,
gdzie spotykamy się z rozczarowaniem i smutkiem.
Ale mimo wszystko będziemy ją wspominać do końca życia

Cała społeczność szkoły zebrała się w sali gimnastycznej na uroczystym zakończeniu roku szkolnego. Pani Dyrektor Paulina Joniak przywitała nas i rozpoczęło się podsumowanie minionego roku szkolnego. W swoim wystąpieniu powiedziała m.in.

Koniec 2012Rozpoczynając dzisiejsze spotkanie, pragnę serdecznie powitać wszystkich zgromadzonych. Wśród zebranych miło mi gościć Skarbnika Rady Rodziców – Pana Adama Pietrzaka
[...]
Muszę powiedzieć, że był to dobry rok. Dzięki pracy nauczycieli i uczniów udało się zdobyć wiele znaczących miejsc w konkursach międzynarodowych, ogólnopolskich, organizowanych przez Małopolskiego Kuratora Oświaty, powiatowych i międzygimnazjalnych. Praca niewątpliwie była trudna, ale też przyniosła wymierne rezultaty, które dały szkole nowe sukcesy i zbudowały dobry jej wizerunek. Myślę tutaj nie tylko o konkursach przedmiotowych. Pragnę podkreślić trud naszych sportowców i artystów oraz nauczycieli sprawujących nad nimi opiekę. Dla nich ten rok szkolny był także owocny. Uważam też, że największym sukcesem będzie fakt, gdy każdy z nas swoją postawą potwierdzi słowa polskiej poetki i noblistki Wisławy Szymborskiej: „Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono”.
[...]
Ten rok był też wyjątkowy z innego powodu. Nasza szkoła od trzech lata stara się zbudować własną tradycję i wcielać w życie ideały głoszone przez naszego patrona Dzisiaj, po trzech latach wdrażania w życie słów naszego patrona, wiemy, że „praca jest to oryginalność” i że jest „kościołem sztuki”. To właśnie do tych słów naszego patrona odnosiło się środowe spotkanie nauczycieli, najlepszych uczniów klas trzecich i ich rodziców. To, co jest efektem pracy ucznia i nauczyciela, jest nie tylko kapitałem na przyszłość bardzo szeroko rozumianym kapitałem, ale także rezultatem niewymiernym, mierzonym jedynie skalą własnej satysfakcji i świadomości tego, że jest się w czymś naprawdę dobrym.
Nasz patron o pracy wypowiedział słowa „ Wiadomo jest wszystkim na świecie, że praca odnosi się swoją dzielnością i obfitością do miary wolności: gdzie więcej wolności, tam i pracy więcej, i o ile wolniejszym społeczeństwo, o tyle dzielniejszą jest praca.”. Mam tu  na myśli pracę nad samym sobą i doskonaleniem siebie.Koniec 2012
[...]
Drodzy Uczniowie!
Oto słowa  „Desideraty”, które powinny stać się dla Was pewnymi wskazówkami.  – „Porównując się z innymi, możesz stać się próżny lub zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.” I dalej;
„Rozwijaj siłę ducha, aby mogła cię osłonić w nagłym nieszczęściu.”
Drodzy Uczniowie,
Wszyscy odpowiedzcie sobie na pytanie, po co to wszystko robiliście. Czy naprawdę tylko po to, aby usłyszeć swoje nazwisko? Jesteście coraz starsi, dojrzalsi, zdajecie sobie sami sprawę, iż macie konkretne obowiązki wobec siebie, czekającej was przyszłości i waszego życia.
[...]
W tym momencie pragnę serdecznie podziękować Radzie Rodziców, która w całości ufundowała te nagrody, podobnie jak wszystkie nagrody książkowe dla uczniów, którzy otrzymają świadectwa z wyróżnieniem.


Nagrody przyznawane są w trzech kategoriach: Diament, Leonardo oraz Medal Sportowca.

NagrodaDIAMENT


Łukasz Pająk
Mateusz Filipek


LEONARDO

Karolina Kociołek
Nicole Juranek
Aleksandra Mazanek
Mateusz Ogiński
Karolina Michniak
Monika Golińska
Szczepan Kruk
Filip Żelichowski

MEDAL

Monika Golińska – sportowiec roku
Dominika Poradowska
Sylwia Poradowska
Kinga Dobranowska
Katarzyna Apryjas
Karolina Nosek
Karolina Sosnowiec
Sylwia Kaczmarek
Joanna Komasa
Magdalena Panna
Angelika Gajli
Katarzyna Mazur
Damian Szydłowski
Bartłomiej Miszczuk
Tomasz Wolnik
Patryk Górszczyk
Michał Gicala
Michał Kaczmarczyk
Krystian Łącki
Krzysztof Więcek


Część artystyczną przygotowała młodzież klas III a, III b, II d i II c pod kierunkiem Pani Bożeny Ludyni – Sumery. Uczniowie, na tle dekoracji wykonanej przez kolegów pod kierunkiem Pani Beaty Biernat, przedstawili krótki program satyryczny. Poznaliśmy różne „typy” uczniowskie. Przed naszymi oczami przewinęli się między innymi  ODPISYWACZ ZACIEKŁY,  MĘCZENNIK LEKCYJNY, PRACUŚ SZLACHETNY, PRZYCHLAST SAMOPRZYLEPNY, ŻARŁACZ ŚNIADANIOWY itd. Usłyszeliśmy również kilka piosenek wykonanych przez uczennice naszej szkoły i kilka wierszy.  Na zakończenie występujący uczniowie klas trzecich podziękowali nauczycielom za ich trud, poświęcenie i pracę. Kiedy skończyły się brawa wszyscy rozeszli się do klas na ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie z wychowawcami, którzy rozdali świadectwa szkolne.

KOniec 2012A potem? Potem to już tylko  WAKACJE!!!!!!

Fotoreportaż - tutaj

Absolwenci 2011/12 - tutaj

Do zobaczenia we wrześniu :)

Poprawiony: wtorek, 03 lipca 2012
 
 

Szkoła w ruchu

Lepsza szkoła

Data, imieniny


Dzisiaj jest: Środa
12 Grudnia 2018
Imieniny obchodzą
Adelajda, Aleksander, Dagmara, Paramon,
Suliwoj

Do końca roku zostało 20 dni.
Zodiak: Strzelec