Jesteś tutaj: Mini wywiady z ... Wywiad z Edytą Tabak
Wywiad z Edytą Tabak PDF Drukuj Email
Napisał(a): M.Truś   
środa, 09 stycznia 2013

Mini wywiad z Edytą Tabak, uczennicą klasy III a

Maksymilian Truś: Skąd pomysł na wernisaż w Miejskim Domu Kultury (pisaliśmy o nim - tutaj)?
Edyta Tabak: Tak naprawdę pomysł z wernisażem nie jest mój. To dzięki pani Bernadecie Gawąd, która pracuje w MDK, odbyła się wystawa prac plastycznych. To ona wyszła z inicjatywą, a ja jedynie zgodziłam się na propozycję, która była dla mnie bardzo korzystna. Za to jej ogromnie dziękuję, ponieważ dała mi możliwość zaprezentowania się przed innymi oraz ogromną radość, że mój talent został doceniony.

M.T.: Jakie są Twoje sukcesy w konkursach plastycznych?
E.T.: Już od małego zdobywałam nagrody związane z konkursami plastycznymi, jednak najważniejszym dla mnie osiągnięciem było zdobycie tytułu "Młodego Plastyka" w przeglądzie powiatowym zarówno w 2010 roku, jak i 2012. Rzecz jasna nadal mam zamiar brać udziały w licznych konkursach poświęconych sztuce i tym sposobem doskonalić się w mojej pasji, jaką jest rysowanie.

M.T.: A czy zamierzasz powiązać swoją przyszłość w jakiś sposób z rysunkiem?
E.T.: Na przyszłość nie mam jeszcze ściśle określonych planów. Uważam, że życie jest pełne niespodzianek i decyzje, które będę podejmować wielokrotnie mnie zaskoczą. Na dzień dzisiejszy wiem jedynie, że jeśli moja praca nie będzie związana z malarstwem, to zawsze będę mogła rysować sama dla siebie. Nie skończę z rysowaniem, to będzie moje hobby.

M.T.: Gdzie chciałabyś się dostać po ukończeniu gimnazjum?
E.T.: Po ukończeniu gimnazjum mam nadzieję, że dostanę się do I LO im. Kazimierza Wielkiego w Bochni do klasy biologiczno-chemicznej lub matematyczno-fizyczno-chemicznej.

M.T.: Co robisz w wolnym czasie? Poza rysowaniem?
E.T.: Oprócz rysowania, jak już wspomniałeś, w wolnym czasie robię wiele rzeczy. Spotykam się z przyjaciółmi, czytam książki, oglądam filmy, słucham muzyki, uprawiam sporty i wiele innych. W przyszłości zamierzam też nauczyć się gry na gitarze.

M.T.: A jaki jest Twój ulubiony przedmiot szkolny?
E.T.: Choć bardzo lubię plastykę, to jednak moim ulubionym przedmiotem szkolnym jest wychowanie fizyczne. Sport również zawsze ze mną był i będzie. Lubię spędzać czas aktywnie oraz rywalizować z innymi w grach zespołowych.

M.T.: Dziękuję bardzo za rozmowę i życzę Ci dalszych sukcesów plastycznych i nie tylko :)

 
 

Szkoła w ruchu

Lepsza szkoła

Data, imieniny


Dzisiaj jest: Wtorek
18 Grudnia 2018
Imieniny obchodzą
Bogusław, Gracjan, Gracjana, Laurencja,
Wilibald, Wszemir

Do końca roku zostało 14 dni.
Zodiak: Strzelec