Trzymaj formę PDF Drukuj Email
Napisał(a): Samorząd Uczniowski
wtorek, 25 czerwca 2013

Zdrowie„Trzymaj formę – żyj zdrowo”

W dniach od 3 – 7 czerwca  w naszej szkole trwał  tydzień zdrowia  pod hasłem „Trzymaj formę – żyj zdrowo”
Celem akcji była promocja zdrowego stylu życia, trwała zmiana nawyków żywieniowych i zahamowanie postępującej epidemii bezruchu wśród młodzieży.

Cała szkoła aktywnie włączyła się do tej akcji.
Klasy pierwsze wykonały plakaty promujące  zdrowie. Wzięły także  udział w pokazie pierwszej pomocy.

images/stories/rok12_13/zdrowie_1.jpgimages/stories/rok12_13/zdrowie_2.jpgimages/stories/rok12_13/zdrowie_3.jpgimages/stories/rok12_13/zdrowie_4.jpg

W klasach drugich przeprowadzono ankietę dotyczącą zdrowego odżywiania oraz odbyły się zajęcia rekreacyjne na basenie.
Trzecioklasiści również wywiązali się ze swojego zadania i przynieśli przepisy na zdrową sałatkę, które zostały wyeksponowane na tablicy SU obok zdjęć z konkursu pt.”Zdrowie moje, Twoje, nasze”.
Ponadto przygotowano kącik ciekawej literatury o zdrowiu w bibliotece szkolnej.
Przez cały tydzień młodzież zachęcano do wytrwałego zdrowego  odżywiania się ,  zwiększonej aktywności ruchowej oraz odpowiedniego  czasu na odpoczynek i relaks.

„Tydzień zdrowia” cieszył się dużym zainteresowaniem. Wyniki ankiety potwierdziły to, że przeprowadzane akcje promujące zdrowie przynoszą efekty. Zachęcamy więc do kontynuowania działań związanych ze zdrowiem. Bowiem „W zdrowym ciele zdrowy duch”

Szkoła w ruchu

Dzisiaj jest: Wtorek