Konkursy 2012 Drukuj
Napisał(a): H.Kica   
czwartek, 28 czerwca 2012

LogoKonkursy - zestawienie

Zestawienie prezentujące udział i osiągnięcia uczniów Gimnazjum nr 2 w Bochni im.C.K.Norwida w konkursach przedmiotowych w roku szkolnym 2011/12.

 

 

 

KONKURSY W ROKU SZKOLNYM 2011/2012

UDZIAŁ I OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW

  1. Konkursy organizowane przez Kuratorium Oświaty w Krakowie:

 

Konkurs polonistyczny dla uczniów gimnazjum

Etap szkolny – 12 uczniów

Etap rejonowy- 4 uczniów: Aleksandra Mazanek, Karolina Michniak, Maria Truś,Maria Wojtowicz

Etap wojewódzki - Karolina Michniak - finalistka

Konkurs matematyczny dla uczniów gimnazjum

Etap szkolny – 24 uczniów

Etap rejonowy  - 5 uczniów: Filip Żelichowski, Łukasz Pająk, Szczepan Kruk, Gabriela Rogowska, Michał Kaczmarczyk

Etap wojewódzki- Filip Żelichowski, Łukasz Pająk - finaliści

Konkurs historyczny dla uczniów gimnazjum

Etap szkolny – 8 uczniów

Etap rejonowy – 1 uczeń : Mateusz Filipek

Etap wojewódzki – 1 uczeń: Mateusz Filipek- finalista

Konkurs geograficzny dla uczniów gimnazjum

Etap szkolny – 11 uczniów

Etap rejonowy – 5 uczniów: Mateusz Filipek, Karolina Kociołek, Mateusz Ogiński, Łukasz Pająk, Alicja Kawala

Etap wojewódzki – 1 uczeń: Alicja Kawala- finalistka

Konkurs biologiczny dla uczniów gimnazjum

Etap szkolny – 17 uczniów

Etap rejonowy – 2 uczniów: Edyta Tabak, Filip Struzik

Etap wojewódzki – 1 uczeń: Edyta Tabak- finalistka

Konkurs z Fizyki i Astronomii dla Gimnazjalistów

Etap szkolny – 7 uczniów

 

Konkurs chemiczny dla uczniów gimnazjum

Etap szkolny –  13 uczniów

Konkurs języka angielskiego dla uczniów gimnazjum

Etap szkolny –  23 uczniów

Etap rejonowy – 2 uczniów: Aleksandra Mazanek, Łukasz Pająk

Etap wojewódzki: Aleksandra Mazanek - finalistka

Konkurs języka niemieckiego dla gimnazjalistów

Etap szkolny –  6 uczniów

Etap rejonowy- 4 uczniów: Nicole Juranek, Krystian Bratek, Łukasz Pająk, Aleksandra Mazanek.

Etap wojewódzki – Krystian Bratek, Nicole Juranek  - laureat

 

Konkurs informatyczny

Etap szkolny – 11 uczniów

Etap rejonowy – 1 uczeń: Łukasz Pająk

Etap wojewódzki - 1 uczeń: Łukasz Pająk - finalista

 

Konkurs biblijny

Etap szkolny – 19 uczniów

Etap rejonowy – 4 uczniów: Kawala Alicja, Możdzeń Joanna, Ogiński Mateusz, Tabak Edyta

Etap wojewódzki - 4 uczniów: Kawala Alicja, Możdzeń Joanna, Ogiński Mateusz, Tabak Edyta

 

Konkurs Wiem Więcej

Etap szkolny – 8 uczniów

 


2. Konkursy organizowane przez inne instytucje

 

Konkursy polonistyczne

1)    Ogólnopolska olimpiada wiedzy  z języka polskiego OLIMPUS organizowana przez firmę edukacyjną OLIMPUS - 11 uczestników.

2)    VIII Regionalny Konkurs Recytatorski Poezji Józefa Barana organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie - 1 uczestnik : Monika Golińska – I miejsce.

3)    Ogólnopolski Konkurs Poetycki „ Odkrywajmy Talenty Przyszłości”– III edycja  organizowany przez Gimnazjum dwujęzyczne Pro-Futuro w Warszawie : 2 uczestników

4)    III edycja Konkursu Literackiego „Na tatrzańskim szlaku” organizowana przez Zespół Szkół w Poroninie – 1 osoba

5)    Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Cypriana Kamila Norwida – 9 uczestników

Alicja Kawala IIa – I miejsce

Gabriela Bant - wyróżnienie

Konkursy z historii i WOS:

1)     Konkurs tematyczny „O wolność Rzeczypospolitej. Tadeusz Kościuszko i książę Józef Poniatowski – żołnierze wolności” organizowany przez Kuratorium Oświaty w Krakowie

Etap szkolny -17 uczestników

Etap rejonowy – 11 uczestników

Etap wojewódzki – 1 uczestnik : Mateusz Filipek – finalista

 

2)    Konkurs tematyczny „ Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768 – 1864. Od konfederacji barskiej do powstania styczniowego” organizowany przez Kuratorium Oświaty w Krakowie

Etap rejonowy : Mateusz Filipek – II miejsce w rejonie

Etap wojewódzki: Mateusz Filipek – laureat

3)    IV Ogólnopolski Konkurs Mitologiczny „Klio 2011” organizowany przez Centrum Edukacji Historycznej-23 uczestników, w tym 8 uczniów rozwiązywało test historyczny, 15 uczniów wykonało prace plastyczną

Alicja Kawala- praca plastyczna I miejsce w województwie

Joanna Leśnik – praca plastyczna  I miejsce w szkole

Natalia Kołodziej – test I miejsce w szkole.

4)    Konkurs tematyczny „Losy bliskich i losy dalekich – życie Polaków w latach 1914 - 1989” organizowany przez Kuratorium Oświaty w Krakowie – wysłano 2 prace

Monika Golińska – finalista etapu wojewódzkiego

5)    V Ogólnopolski Konkurs Historyczny ku czci poległych bestialsko pomordowanych Członków Opozycji Komunistycznej i Solidarności w latach 1968- 1989

Emilia Guzik  1a– II miejsce

Norbert Miękina 1a, Paulina Szlachetko 3b, Aleksandra Lisak 3a – wyróżnienie

6)    XV edycja „Historia Bliska” Ośrodek Karta Warszawa „Dzieci wojny- żołnierze i ofiary”

Alicja Kawala – wyróżnienie

7)    Oxford test Historia Plus- 47 uczestników

Agnieszka Mikulska2a, Wiktoria Jędryka 2a – laureatki IV stopnia

8)    IV edycja Konkursu Wiedzy o społeczeństwie Demokratus

Alicja Kawala 2a, Marcin Trzósło 2c- finaliści

9)    „ Zachować dla przyszłych pokoleń ” konkurs organizowany przez Muzeum Armii Krajowej  w Krakowie -8 uczestników

Laureaci: M. Truś, K. Jarosz, O. Trzósło, K. Świder – 1e

Finaliści: F. Struzik, E. Tabak, A. Kawala, M. Wojtowicz – 2a

Konkursy z WDŻWR

1)IX edycja konkursu o nagrodę im. bł. ks. Jerzego  Popiełuszki dla młodzieży w wieku 14 do 19 lat organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka „Pomóż ocalić życie bezbronnemu” – wysłano 1 pracę w kategorii literackiej.

 

Konkursy z geografii :

1)    Ogólnopolski konkurs przedmiotowy z geografii EDI PINGWIN 2011- 30 uczestników:

Karolina Kociołek – 9 miejsce wyróżnienie

Mateusz Filipek– 9 miejsce wyróżnienie

2) Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa z Geografii OLIMPUS (sesja jesienna)– 20 uczestników

Karolina Kociołek – I miejsce laureat

Mateusz Filipek – 10 miejsce laureat

3) Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa z Geografii OLIMPUS (sesja wiosenna) – 30 uczestników

Karolina Kociołek – 1 miejsce laureat

Mateusz Ogiński – 8 miejsce laureat

4)    II edycja Międzynarodowego konkursu „Młodzież w lasach Europy- YOUNG PEOPLE in EUROPEN FOREST’S” organizowany  przez Lasy Państwowe i Towarzystwo Przyjaciół Lasu

Uczestniczyły 4 zespoły 3-osobowe, zajmując 2x 10,14 i 18  miejsce w województwie.

 

5)    Ogólnopolski Konkurs MIX z geografii (sesja wiosenna 2012) organizowany przez Centrum Edukacji Szkolnej– 30 uczestników

Karolina Kociołek – I miejsce laureat

Mateusz Ogiński –III miejsce laureat

Konkursy matematyczne:

1) Międzynarodowy Konkurs KANGUR MATEMATYCZNY 2011  organizowany przez Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu  – 59 uczniów

Pająk Łukasz 3d- wyróżnienie

Ostrowski  Paweł 3d – wyróżnienie

Rogowska Gabriela2d- wyróżnienie

Gicala Sławomir 1c- wyróżnienie

Paruch Piotr 1e - wyróżnienie

2)    Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów organizowana przez Komitet Główny Olimpiady Matematycznej przy Stowarzyszeniu na rzecz Edukacji Matematycznej w Warszawie

I etap - 5 uczestników

II etap korespondencyjny – 0 uczestników (zaniedbanie uczestników pomimo zadawalających wyników w I etapie)

 

3)    Ogólnopolski konkurs matematyczny PINGWIN – 36 uczestników:

Piotr Paruch 1e – laureat

Aleksander Londo – wyróżnienie

Filip Żelichowski – wyróżnienie

 

4)    Miedzy szkolny  Konkurs Matematyczny  organizowany przez Zespół Szkół nr 1 w Bochni – 22 uczestników

Kategoria :2 kl.- Alicja Kawala  III miejsce

Kategoria :3 kl – Paweł Ostrowski III miejsce

Konkursy z fizyki:

1)    Polsko - Ukraiński Konkurs Fizyczny „ LWIĄTKO”, organizowany przez Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół V LO im. Augusta Witkowskiego w Krakowie pod patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego:

Klasy II- 6 uczniów, klasy III – 8 uczniów: Mateusz Szymkowski – (103,75/150) tytuł Kaon,   Alicja Kawala  -(102,50/150) tytuł  Kaon, Gabriela Rogowska-(89,25/150) tytuł Taon.

 

Konkursy chemiczne:

1)    Ogólnopolski Konkurs Chemiczny Alchemik organizowany przez Stowarzyszenie Upowszechniania wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie – 7 uczestników

Katarzyna Nocoń – wynik bardzo dobry.

 

2)    Szkolny konkurs chemiczny o tytuł Najlepszego Chemika Szkoły – 9 uczestników

Katarzyna Nocoń – I miejsce.

 

Konkursy biologiczne:

1)    Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa z Biologii „Olimpus” – sesja zimowa

20 uczestników: 24 miejsce Izabela Ścisło

 

2)    Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa z Biologii „Albus” – sesja wiosenna – 36

uczestników: 18 miejsce Michał Klimek

 

3)    „Nie bądź bierny – naucz się pomagać” organizowany przez Gimnazjum w Dąbrówce

Etap szkolny – 13 uczestników

Etap międzygimnazjalny  - 4 uczestników: drużynowo – III miejsce, indywidualnie- Joanna Komasa – II miejsce.

Konkursy  języka angielskiego :

1)    Ogólnopolska olimpiada przedmiotowa z języka angielskiego OLIMPUS z-17 uczniów

Gabriela Kupiec 2d-5 miejsce laureat

Gabriela Rogowska 2d -6 miejsce

Aleksandra Mazanek 3b -7 miejsce laureat

2)    Szkolny konkurs języka angielskiego „ J’m great at English paraphrasing” - 21 uczniów:

3) Szkolny konkurs – tradycje bożonarodzeniowe w Polsce i Wielkiej Brytanii – 8 uczniów: Gabriela Kupiec –I miejsce, Sylwia Madejska – II miejsce, Hanna Złomańczuk –II miejsce.

4)    Szkolny konkurs języka angielskiego „EASTER CONTEST”- znajomość obyczajów w krajach anglojęzycznych – 17 uczniów

Rogowska Gabriela – I miejsce

Monika Staniszewska – II miejsce

Aleksandra Mazanek - IIImiejsce

5)    Konkurs „Języki Europy potrzebne od zaraz” organizowany przez szkołę językową Hause of Engish- 5 uczestniczek nakręciło film promujący znajomość języków obcych ale nie zdobyły nagrody.

6)    Międzyszkolny konkurs dla szkół gimnazjalnych organizowany przez LO w Tarnowie- dyktando w języku angielskim- 17 uczestników:

Gabriela Kupiec 2d – I miejsce

7) Międzyszkolny Konkurs TRANSFORMACJE organizowany przez Zespól Szkół nr 1 w Bochni

8) IX powiatowy  konkurs piosenki obcojęzycznej „LINGUA ET MUSICA” w Nowym Wiśniczu

9) Powiatowy Konkurs Recytatorski im. E. Dickinson organizowany przez Gimnazjum nr 1 w Bochni

10) Ogólnopolski konkurs językowy na napisanie kartek z pamiętnika w języku angielskim „ DAY  BY  DAY” – 4 uczestników.

11) Ogólnopolski konkurs przedmiotowy z języka angielskiego MULTITEST – 10 uczestników

Łukasz Pająk 3d – 2 miejsce laureat

Gabriela Kupiec 2d– 8 miejsce laureat

 

Konkursy  języka niemieckiego:

1)    Ogólnopolska olimpiada przedmiotowa z języka niemieckiego OLIMPUS organizowana przez firmę edukacyjna OLIMPUS – 6 uczestników

2)    Między szkolny Konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych organizowany przez Gimnazjum w Niepołomicach

Etap szkolny -5 uczestników

Etap miedzyszkolny – Szczepan Kruk – II miejsce, Nicole Juranek - wyróżnienie

 

Konkursy biblioteka i świetlica

1)    Konkurs wiedzy o Unii Europejskiej i Polskiej Prezydencji organizowany przez Prezydenta Miasta Tarnowa i Małopolskiego Kuratora Oświaty – 2 uczestników

2)    Konkurs dla szkół gimnazjalnych „Najlepsza gazetka ścienna poświęcona tematyce polskiej prezydencji” organizowany przez Małopolskie Regionalne Centrum Informacji Europejskiej w Krakowie - 2 uczestników: Agnieszka Nowak, Paulina Szlachetko – I miejsce.

 

Konkursy plastyczne:

1)    Międzypowiatowy Konkurs Plastyczny „Palenie papierosów szkodzi” organizowany przez Powiatową Stację Sanitarno- Epidemiologiczną w Bochni i Polski Czerwony Krzyż w Bochni – uczestnicy uczniowie klas 2a i 3e : Edyta Tabak – laureatka, Monika Golińska – wyróżnienie

2)    Powiatowy Konkurs Plastyczno – Fotograficzny „Stare jest piękne” organizowany przez MDK w Bochni: Agnieszka Siatka – I miejsce, Magdalena Panna i Nicole Juranek – wyróżnienie.

3)     Powiatowy Przegląd Młodzi Plastycy 2012 – MDK w Bochni, 03.06.2012r.

Laureatki:

Kategoria: gimnazjum

II miejsce – Magdalena Panna kl. III d -  malarstwo, rysunek

III miejsce – Edyta Tabak kl. II a - malarstwo, rysunek

Kategoria: fotografia

I miejsce – Maria Wojtowicz kl. II a

 

4)    Ogólnopolski konkurs na logo Google  pt. „Pozdrowienia z Polski – Google Poland Sp.z o. o. – 06.06.2012

Etap szkolny: 124uczniów

W II etapie szkołę reprezentowało 21 uczniów – prace wysłane do organizatora.

5)    IX  edycja konkursu plastycznego dla uczniów gimnazjów województwa małopolskiego- PLSP w Nowym Wiśniczu, 27.04. 2012r

Etap szkolny: 12 uczniów

II etap: 6 uczniów

Laureatka: III miejsce Anna Kuflik 3c

6)    Konkurs na ozdoby świąteczne – Reporter Young w Bochni 28.12.2011r.

Laureatka: II miejsce Wiktoria Jędryka 2a

7) Maska karnawałowa    MDK w Bochni

Etap szkolny: 11 uczniów

II etap: 6 uczniów

Laureaci: III miejsce Magdalena Tokarczyk 1d, wyróżnienie: Piotr Stysiał 2b