Logo Dwójki Witaj w Dwójce

"W każdym z nas tkwi ukryty diament
- kopalnia diamentów.
Pomożemy Ci go odnaleźć, oszlifować,
nadać kształt i wydobyć blask."

Szkoła bez przemocy
  Strona główna arrow Wydarzenia szkolne-> arrow Rok 2009/10
Gimnazjum nr 2
Strona główna

Wydarzenia szkolne->

O nas ->
W sieci ->
Nasi najlepsi ->
Fotografie szkolne

Plan lekcji

Tablica ogłoszeń

Rajdy gimnazjalne

Autorzy witryny
Kontakt z nami
Szukaj
Biblioteka szkolna

Materiały dla rodziców

Humor szkolny
Mapa witryny
Gościmy
Kolporter RSS
Aktualności z Gim2
Rok 2009/10
Wydarzenia 09/10 PDF Drukuj Email
Napisał(a): J.Kawalec   
Thursday, 27 August 2009
Ważniejsze wydarzenia

Ważniejsze wydarzenia z życia szkoły w roku szkolnym 2009/2010


Wydarzenie Opiekun Komentarz
Wyczekiwany koniec :-)
 Grono pedagogiczne Gimnazjum nr 2
25 VI - Zakończyliśmy rok szkolny

Dzisiaj, 25 VI 2010r. zakończyliśmy kolejny rok szkolny. Dzień rozpoczęliśmy Mszą Świętą, którą prowadził dla nas ks. Wiesław Nowak, następnie udaliśmy się do szkoły, aby odebrać swoje świadectwa i wspólnie cieszyć się rozpoczynającymi się właśnie wakacjami.
Uroczystość szkolna rozpoczęła się wprowadzeniem pocztu sztandarowego i odśpiewaniem hymnu. Następnie pani Dyrektor Paulina Joniak powitała zaproszonych gości,
Pana Burmistrza Miasta Bochnia Bogdana Kosturkiewicza,
Dyrektor Miejskiego Zespołu Edukacji panią Dorotę Palej – Maliszczak,
nauczycieli, rodziców i uczniów.
Poniżej fragmenty wystąpienia:
        Muszę powiedzieć, że był to dobry rok. Dzięki pracy nauczycieli i uczniów udało się zdobyć wiele znaczących miejsc w konkursach międzynarodowych, ogólnopolskich, organizowanych przez Małopolskiego Kuratora Oświaty, powiatowych i międzygimnazjalnych. Praca niewątpliwie była trudna, ale też przyniosła wymierne rezultaty, które dały szkole nowe sukcesy i zbudowały dobry jej wizerunek. Myślę tutaj nie tylko o konkursach przedmiotowych. Pragnę podkreślić trud naszych sportowców i artystów oraz nauczycieli sprawujących nad nimi opiekę. Dla nich ten rok szkolny był owocny. Uważam też, że największym sukcesem będzie fakt, gdy każdy z nas swoją postawą potwierdzi słowa starożytnej maksymy: nosce te ipsum – poznaj samego siebie. W tym miejscu nie mogę zapomnieć o tych, dla których trud nauki okazał się drogą do uzyskania sukcesu w postaci promocji do następnej klasy w myśl: „per aspera ad astra” – „przez trudy do sukcesu”.
        Ten rok był też wyjątkowy z innego powodu. Nasza szkoła nie jest już bezimienną szkołą, gdyż rok temu udało się nam  sukcesem uwieńczyć starania o nadanie szkole imienia i poświęcenie sztandaru. Wydarzenie to, nie tak odległe w czasie, zdaje się nam stać jeszcze przed oczyma, a w uszach słychać słowa Księdza doktora Jacka Nowaka - Rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. To on skierował do nas słowa uświadamiające nam wielkość i piękno słów wypowiedzianych w dziełach naszego patrona Cypriana Kamila Norwida. To on też uświadamiał Wam, czym jest piękno i jaka jest jego ważność w życiu młodego człowieka. Dzisiaj, po roku wdrażania w życie słów naszego patrona, wiemy, że „ praca jest to oryginalność” i że jest „kościołem sztuki”. To właśnie do tych słów naszego patrona odniosłam się na środowym spotkaniu nauczycieli, najlepszych uczniów klas trzecich i ich rodziców. To, co jest efektem pracy ucznia i nauczyciela, jest nie tylko kapitałem na przyszłość bardzo szeroko rozumianym, ale także rezultatem niewymiernym, mierzonym jedynie skalą własnej satysfakcji i świadomości tego, że jest się w czymś naprawdę dobrym - więcej
Sonda wakacyjna
 Administrator
25 VI - Podsumowanie sondy

W sondzie opublikowanej między 20 a 25 czerwca 2010r oddano 80 głosów. Pytaliśmy o to - Jak planujesz spędzić wakacje? Poniżej warianty odpowiedzi, ilość oddanych głosów i udział procentowy.
  1. Wczasy za granicą - 28 głosów tj. 35%
  2. W domu :-( - 25 głosów tj. 31.3%
  3. Na kolonii, obozie - 13 głosów tj. 16.3%
  4. U rodziny - 8 głosów - 10%
  5. Wczasy w Polsce - 6 głosów - 7.5% - więcej
Podsumowanie osiągnięć - naukowcy
Grono pedagogiczne Gimnazjum nr 2
24 VI - Nasi najlepsi i ich sukcesy

Poniżej przedstawiamy ciąg dalszy podsumowania działalności naszych uczniów w roku szkolnym 2009/10. Tym razem są to udziały w konkursach przedmiotowych wraz z uzyskanymi lokatami.
Konkursy przedmiotowe w roku szkolnym 2009/2010

Konkursy organizowane przez Kuratorium Oświaty w Krakowie - więcej
Podsumowanie osiągnięć - sportowcy

Nauczyciele wychowania fizycznego, trenerzy

23 VI - Nasi najlepsi i ich wyniki

Jak co roku w ostatnim tygodniu nauki, ale jeszcze przed rozdaniem świadectw, spotykamy się wspólnie aby uhonorować wszystkich tych uczniów, którzy w bieżącym roku szkolnym mogą pochwalić się jakimiś osiągnięciami. Przy czym chodzi tu zarówno o dyscypliny naukowe jak i sportowe. Tak było i dzisiaj - więcej
Kiermasz
 Samorząd Uczniowski
21 VI - Kiermasz podręczników

W środę 23 czerwca w godzinach od 1200 do 1400 w budynku głównym Gimnazjum nr 2 w Bochni przy ul. T.Jakubowskiego 12 odbędzie się kiermasz podręczników. Zapraszamy uczniów klas szóstych  szkoły podstawowej i uczniów gimnazjum.

Uczniowie obecnych klas pierwszych nie kupują podręczników od starszych kolegów (nowa podstawa programowa) oraz nie sprzedają podręczników do plastyki.

Zapraszamy !!!


Ostatnia aktuali