Logo Dwójki Witaj w Dwójce

"W każdym z nas tkwi ukryty diament
- kopalnia diamentów.
Pomożemy Ci go odnaleźć, oszlifować,
nadać kształt i wydobyć blask."

Szkoła bez przemocy
  Strona główna arrow Wydarzenia szkolne-> arrow Rok 2007/08 arrow Wydarzenia 07/08
Gimnazjum nr 2
Strona główna

Wydarzenia szkolne->

O nas ->
W sieci ->
Nasi najlepsi ->
Fotografie szkolne

Plan lekcji

Tablica ogłoszeń

Rajdy gimnazjalne

Autorzy witryny
Kontakt z nami
Szukaj
Biblioteka szkolna

Materiały dla rodziców

Humor szkolny
Mapa witryny
Gościmy
Kolporter RSS
Aktualności z Gim2
Wydarzenia 07/08 PDF Drukuj Email
Napisał(a): J.Kawalec   
Saturday, 01 September 2007
Wydarzenia z życia szkoły

Ważniejsze wydarzenia z życia szkoły w roku szkolnym 2007/2008


Wydarzenie Opiekun Komentarz
Lato czeka :-)
Bożena Ludynia-Sumera
20 VI - Zakończenie roku szkolnego 2007/08

„Gościu, siądź pod mym liściem, a odpoczni sobie!
Nie dójdzie cię tu słońce, przyrzekam ja tobie,”


Tak wielki poeta Jan Kochanowski rozpoczyna swoją fraszkę „Na lipę”. Nie podobało się to jednej z uczennic, wolała to:

Lipy kwitną... woń przesłodka dyszy,
Puch się kwietny sypie poza płoty;
Wskróś szerokiej, wskróś jutrzennej ciszy
Brzęczy w słońcu pszczelny rój nasz złoty!

Lipy kwitną... Złoty rój nasz brzęczy,
Miodem pachnie prastara pasieka,
Malowany kolorami tęczy
Tuman siny wieje gdzieś z daleka.
- więcej
Nagrody Gimnazjum nr 2
Paulina Joniak
Dyrektor Szkoły
20 VI - Diament, Leonardo i Medal

Tradycyjnie, na zakończenie roku szkolnego, uczniowie naszej szkoły zostali uhonorowani specjalnymi nagrodami Gimnazjum nr 2 w Bochni.
Są to "Diament roku" i "Leonardo" za wybitne osiągnięcia ucznia w olimpiadach i konkursach przedmiotowych, bardzo dobre wyniki  w nauce oraz wzorowe lub bardzo dobre zachowanie."Medal Gimnazjalisty" za wybitne osiągnięcia sportowe i godne reprezentowanie szkoły w imprezach sportowych.

W bieżącym roku szkolnym nagrody otrzymali: - więcej
Nagrody Dyrektora Szkoły Paulina Joniak
Dyrektor Szkoły
20 VI - Dyrektor szkoły Paulina Joniak, na zakończenie roku szkolnego 2007/2008 uhonorowała nauczycieli swoimi nagrodami.

Otrzymali je:

Dorota Hełmecka   
Ewa Kociołek
Marta Kukułka    
Rafał Marzec
Maria Rozenbajgier        
Jolanta Stefańska

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy !!!
Pożegnanie
Karolina
Łucja
Mateusz
20 VI - Nasze pożegnanie

To już ostatni artykuł napisany przez naszą redaktorską trójkę. Pożegnanie klas 3 wiąże się również z zakończeniem naszej pracy. Ten rok dostarczył nam wiele nowych doświadczeń, które na pewno przydadzą się w dalszej edukacji. Praca ta stanowiła dla nas niezmierną przyjemność, która została doceniona przez czytelników, za co bardzo dziękujemy!
        Na koniec chcielibyśmy bardzo podziękować wszystkim nauczycielom, za ogrom wiedzy jaki nam przekazali przez te trzy lata nauki. Szczególne podziękowania kierujemy do pana Jerzego Kawalca, który dał nam możliwość spełnienia się jako redaktorzy.
Międzyszkolna Liga Szachowa - podsumowanie
Jadwiga Kowalczyk
20 VI - III Bocheńska Międzydzkolna Liga Szachowa - podsumowanie

19 czerwca odbyło się uroczyste podsumowanie III Bocheńskiej Międzydzkolnej Ligi Szachowej.
W rozgrywkach, które odbywały się przez cały rok raz w miesiącu, wzięło udział 67 zawodników  ze szkół podstawowych i gimnazjów.

W klasyfikacji drużynowej gimnazjów zajęliśmy II miejsce.
Reprezentowali nas :
Andżelika Pawlik,
Artur Goryczko,
Mateusz Imiołek,
Marcin Michniak,
Michał Rogowski,
Michał Łapczyński,
Aneta Mirska
Piotr Mirski.

Najlepsi zawodnicy otrzymali medale, puchary i dyplomy, a każdy uczestnik ligi pamiątkowy breloczek.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!
Wieczorek poetycki
MiPBP
19 VI - Wieczorek poetycki w MiPBP

18 czerwca 2008r. o godz. 19.00 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Bochni dobył sie "Wieczorek poetycki z Igą Kaczmarek". Kameralne spotkanie poprowadził i przygotował pan Mateusz - student politologii. Oprócz tego gościnnie wystąpili uczniowie naszej szkoły, którzy wraz z Igą recytowali jej nagrodzone utwory w ogólnopolskim konkursie pt. "Moje pierwsze wiersze".

Na wieczorek poetycki przybyła najbliższa rodzina Igi, jej nauczyciele (zarówno z gimnazjum jak i ze szkoły podstawowej), jak również najbliżsi przyjaciele i koledzy. Wspólnie słuchano i zachwycano się twórczością naszej gimnazjalistki, która mimo młodego wieku, wykazuje się dojrzałością emocjonalną i odważnym podejściem do otaczającego ją świata. Poezja Igi zmusza do głębokich refleksji, zastanowieniem się nad sensem naszego życia i zatrzymania się przez moment w ciszy, aby w dobie pośpiechu, nie zginąć w pogoni za dobrem materialnym. Część artystyczna, podczas której recytowano wiersze, zaczynała się od dojrzałych i śmiałych erotyków, poprzez utwory skierowane do przyjaciół i opowiadające o otaczającym nas życiu, powoli zmierzając do tematyki śmierci i naszej obojętności na ludzkie cierpienie. Poetka trafiła w dusze słuchaczy, którzy z ogromną trwogą i przejęciem wsłuchiwali się w ostatnie utwory. Emocje dały za wygraną i po chwili prawie wszyscy mieli łzy w oczach. Na sali zapanowała niezwykła atmosfera, jakiej nie, na co dzień można doświadczyć. Następnie przyszedł czas na podziękowania i gratulacje, które nie miały końca. Wszyscy byli dumni z naszej uczennicy, o której mówiono: "nasza przyszła noblistka".


Ostatnia aktualizacja ( Tuesday, 08 July 2008 )
 
 
Góra strony  Strona główna | Wieści | Linki | Szukaj |
  Copyright 2001-2010 Gimnazjum nr 2 w Bochni, jfk