Logo Dwójki Witaj w Dwójce

"W każdym z nas tkwi ukryty diament
- kopalnia diamentów.
Pomożemy Ci go odnaleźć, oszlifować,
nadać kształt i wydobyć blask."

Szkoła bez przemocy
  Strona główna arrow Wydarzenia szkolne-> arrow Rok 2008/09 arrow Wydarzenia 08/09
Gimnazjum nr 2
Strona główna

Wydarzenia szkolne->

O nas ->
W sieci ->
Nasi najlepsi ->
Fotografie szkolne

Plan lekcji

Tablica ogłoszeń

Rajdy gimnazjalne

Autorzy witryny
Kontakt z nami
Szukaj
Biblioteka szkolna

Materiały dla rodziców

Humor szkolny
Mapa witryny
Gościmy
Kolporter RSS
Aktualności z Gim2
Wydarzenia 08/09 PDF Drukuj Email
Napisał(a): J.Kawalec   
Monday, 01 September 2008
Ważniejsze wydarzenia

Ważniejsze wydarzenia z życia szkoły w roku szkolnym 2008/2009Wydarzenie Opiekun Komentarz
To już jest koniec :-)
wszyscy nauczyciele
19 VI - Zakończenie roku szkolnego u Norwida

Na koniec roku szkolnego w Gimnazjum nr 2 młodzież wystawiła nietypowy jak na zakończenie roku poetycko – muzyczny spektakl poświęcony prawom dziecka i prawom człowieka. Zamiast wesołych wierszy, dowcipów i humorystycznych pożegnań zamyśliliśmy się nad przeżyciami młodych i starszych ludzi, których prawa i wolności są często naruszane i znieważane.
Teksty utworów i piosenek wykonanych przy dźwiękach gitar i skrzypiec wprowadziły nas w refleksyjno – wakacyjny nastrój.
Spektakl przygotowali uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich pod opieką pań Magdaleny Synowiec, Anety Szlachetko i Bernadetty Gąsiorek w scenografii przygotowanej przez panią Beatę Biernat. - więcej
Konkursy i zawody sportowe
wszyscy nauczyciele
16 VI - Konkursy i zawody sportowe

Jak co roku w ostatnim tygodniu nauki, ale jeszcze przed rozdaniem świadectw, spotykamy się wspólnie aby uhonorować wszystkich tych uczniów, którzy w bieżącym roku szkolnym mogą pochwalić się jakimiś osiągnięciami.
Przy czym chodzi tu zarówno o dyscypliny naukowe jak i sportowe. Tak było i dzisiaj. Poniżej zestawienie prezentujące efekty pracy uczniów i fotoreportaż ze spotkania. - więcej
Feniks - podsumowanie
Maria Rozenbajgier
16 VI - Fizyka nie musi być nudna i trudna

Witajcie
Rok szkolny dobiega końca, więc chciałabym Wam opisać, jak świetnie bawiliśmy się na zajęciach z fizyki prowadzonych w ramach programu Uniwersytetu Jagiellońskiego „Feniks” i jak wiele nauczyliśmy się przez ten rok.
Pomyślicie sobie pewnie: „o Boże dodatkowe zajęcia z fizyki, ale nuda -;”.  Ale tak naprawdę każdy, nawet najmniej lubiący naukę uczeń będąc raz na naszych zajęciach chętnie wróciłby tam po raz kolejny. Bo oprócz pogłębiania wiedzy i "rzeźbienia umysłu" było też dużo zabawy i frajdy. Pod okiem Pani mgr Marii Rozenbajgier realizowaliśmy pakiet tematyczny „Fizyka w domu”. Mogliśmy samodzielnie wykonywać  wiele doświadczeń i wyciągnąć wnioski na temat piękna i różnorodności świata. Chociaż fizyka jest trudnym przedmiotem i uczniowie nie zawsze ją lubią, to na naszych spotkaniach nie było żadnych nudnych teorii ani trudnych do pojęcia wzorów, słów. - więcej
Bocheńska Międzyszkolna Liga Szachowa
Jadwiga Kowalczyk
18 VI - Bocheńska Międzyszkolna Liga Szachowa

18 czerwca w PSP nr 5 odbyło się uroczyste podsumowanie Bocheńskiej Międzyszkolnej Ligi Szachowej. W rozgrywkach, które odbywały się raz w miesiącu przez cały rok szkolny 2008\09 startowało 78 uczniów bocheńskich szkół podstawowych i gimnazjalnych.
Najlepsi szachiści zostali udekorowani przez Burmistrza Miasta Bochnia Bogdana Kosturkiewicza pucharami, medalami oraz dyplomami. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki.

Klasyfikacja generalna

I miejsce  -   Michał Mirski     PSP  nr 7
II miejsce  -  Michał Opaliński  Gimnazjum nr 2
III miejsce -  Konrad Cholewa    Gimnazjum nr 1
 

Kategoria indywidualna szkół gimnazjalnych

I miejsce -   Michał Opaliński    Gimnazjum nr 2
II miejsce -  Konrad Cholewa       Gimnazjum nr 1
III miejsce - Dominika Datoń        Gimnazjum nr 1
                   Patryk Gajewski        Gimnazjum nr 1

Kategoria drużynowa szkół gimnazjalnych

I miejsce - Gimnazjum nr 1
II miejsce - Gimnazjum nr 2
Spektakl w Oratorium Św. Kingi

17 VI - Spektakl w Oratorium Św. Kingi

Dnia 17 czerwca wszyscy obecni uczniowie naszego gimnazjum udali się do Oratorium św. Kingi w Bochni. Tam o godzinie 11.15 rozpoczął się spektakl o św. Pawle Apostole, przygotowany przez gimnazjalistów i licealistów bocheńskich szkół.
Spektakl urozmaicony był licznymi zdjęciami ukazującymi Jezusa Chrystusa, a zwłaszcza jego drogę krzyżową. Uczniowie biorący udział w przedstawieniu mieli bardzo trudne i refleksyjne role. Opowiadali o losach św. Pawła wcielając się w niego samego i otaczających go ludzi. Największą uwagę wśród nas - widzów przykuły piękne utwory wplecione w przedstawienie oraz stroje występujących osób. Pod koniec cały  spektaklu nagrodziliśmy brawami i ponownie wraz z nauczycielami udaliśmy się do szkoły.
Międzyklasowy turniej koszykówki i piłki nożnej
Rafał Sroka
12 VI - Międzyklasowy turniej koszykówki i piłki nożnej

W finale turnieju koszykówki dziewcząt bezkonkurencyjną drużyną okazała się klasa 3a (Maria Rzucidło, Iwona Szczudło, Beata Szczudło, Anna Obroślak), ponadto Marysia Rzucidło została wybrana „Najbardziej Wartościową Zawodniczką” turnieju.
Wyniki finału:

3a – 2c  12 : 6
2c – 2d  22 : 7
3a – 2d  14 : 9

Tabela końcowa:

I Miejsce: 3a
II Miejsce: 2c
III Miejsce: 2d

W finale turnieju piłki nożnej chłopców spotkały się drużyny 3a i 1a, młodość zwyciężyła nad doświadczeniem ;) i uczniowie z 1a (Krystian Jaszczyński, Łukasz Furtak, Mateusz Kasprzyk, Tomasz Imiołek, Michał Kołdras, Krzysztof Styrna) mogli świętować mistrzostwo szkoły.

Wynik finału:

1a – 3a  5 : 3

Tabela końcowa

I Miejsce: 1a
II Miejsce: 3a
III Miejsce: 2e

Nagrody indywidualne

Krystian Jaszczyński  (1a) – „Najlepszy Bramkarz Turnieju”
Dawid Mikrut ( 3a) – „Najlepszy Strzelec Turnieju
Ostatnia aktualizacja ( Thursday, 27 August 2009 )
 
 
Góra strony  Strona główna | Wieści | Linki | Szukaj |
  Copyright 2001-2010 Gimnazjum nr 2 w Bochni, jfk